Wearables Zdrowie

Pampers Lumi – inteligentne pieluchy oraz zestaw monitorujący dziecko

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas tegorocznych targów CES 2020 Procter & Gamble, właściciel marki Pampers, zaprezentowało swój najnowszy, inteligentny ekosystem (taki wearables trochę) – Pampers Lumi. Dzięki niemu obserwacja małego dziecka ma być dużo łatwiejsza.

Na początku zaznaczę, że inteligentne pieluchy nie są czymś nowym. Pisałem nawet o takich pieluchach od firmy Monit. Pamper Lumi poszło o krok dalej i stworzyło cały zestaw urządzeń IoT, które mają ułatwić obserwację naszego malucha.

Co wchodzi z zestaw Pampers Lumi?

Pampers Lumi można nazwać inteligentną nianią, bo zawiera:

  • czujnik aktywności, który mocuje się do pieluszki dla niemowląt,
  • kamera monitorująca ruchy dziecka od Logitech (rozdzielczość 1080p HD, tryb noktowizora, szeroki kąt widzenia – 180 stopni),
  • 10 sztuk inteligentnych pieluszek.

Co więcej system Lumi obsługuje dźwięk dwukierunkowy i oferuje stały monitoring tła dźwiękowego.

Zobacz też: Zegarek dla niewidomych – Dot Watch

Cena takiego zestawu to $279 czyli lekko ponad 1000 złotych.

Wszystko to ze sobą współgra i rodzic na swoim telefonie (za pomocą specjalnej aplikacji) może dowiedzieć się między innymi:

  • kiedy zmienić pieluchę (siku lub „dwójeczka”),
  • jaką temperaturę ma dziecko,
  • jaka jest wilgotność otoczenia,

Dodatkowo, aplikacja monitoruje sen dziecka. Idea tego jest taka by uczyć dziecko codziennych rytuałów zasypiania.

Z jednej strony „obsługa” dziecka będzie łatwiejsza, z drugiej rodzicowi ciężko będzie poznać swoje dziecko. Nauczy się polegać na aplikacji. A wystarczy, że aplikacji nie będzie (np. wyjazd do dziadków) i może robić się nieciekawie.

Pomysł fajny, ale mam co do niego pewne wątpliwości. Jeśli do tego dołożymy cenę – i tylko 10 pieluszek, to nie będzie to dobra oferta.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj