Poradniki

Jaka torba, etui lub pokrowiec do MacBooka?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Warning: Undefined array key "is_best" in /home/platne/shpyo/public_html/_highlab/wp-content/themes/contentberg-new/functions.php on line 71

Warning: Undefined array key "badge" in /home/platne/shpyo/public_html/_highlab/wp-content/themes/contentberg-new/functions.php on line 73

Warning: Undefined array key "is_best" in /home/platne/shpyo/public_html/_highlab/wp-content/themes/contentberg-new/functions.php on line 71

Warning: Undefined array key "badge" in /home/platne/shpyo/public_html/_highlab/wp-content/themes/contentberg-new/functions.php on line 73

Warning: Undefined array key "ceneo_href" in /home/platne/shpyo/public_html/_highlab/wp-content/themes/contentberg-new/functions.php on line 75

MacBook od firmy Apple jest jednym z najpopularniejszych laptopów na rynku. Wysoka jakość produktu idzie w parze również z wysoką ceną. Dlatego właściciele MacBooków często szukają dodatkowej ochrony w postaci etui lub torby, która będzie chroniła drogie urządzenie.

Dlaczego wybór torby, etui lub pokrowca na MacBooka jest ważny?

MacBook firmy Apple to inwestycja. Zakup takiego laptopa jest sporym wydatkiem, dlatego każdemu posiadaczowi MacBooka zależy na tym, aby chronić ten sprzęt. Jeśli inwestujesz wiele tysięcy złotych w urządzenie, to dobrze jest zadbać o nie.

Etui, torba, czy pokrowiec do MacBooka? Co wybrać?

Czy warto inwestować w nową torbę do MacBooka? Niekoniecznie. Jeśli posiadasz już torbę czy plecak, w którym przewozisz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, wystarczy, że zainwestujesz w etui lub pokrowiec. Wtedy torba nie będzie nam potrzebna. Etui oraz pokrowiec zapewnią wystarczającą ochronę dla naszego MacBooka. Pomieszczą również najpotrzebniejsze akcesoria do laptopa.

Jaka torba, etui czy pokrowiec do Macbooka?

Jeśli zdecydujemy się na zakup torby do naszego Macbooka, musimy zwrócić uwagę na kilka elementów.

 1. Sprawdźmy rozmiar torby do naszego maca. Musi być ona dostatecznie duża, aby nie wystawał. Następnie zastanówmy się, jak zamierzamy wykorzystywać swoje urządzenie. Planujemy dużo podróżować? Korzystasz z transportu publicznego? Może zamiast torby, plecak będzie lepszym rozwiązaniem?
 2. Zwróćmy również uwagę na to, z jakiego materiału powstała torba lub etui. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w torbę wodoodporną i taką, która uchroni przed upadkiem.
 3. Ponadto, sprawdź jak wygląda torba/etui w środku. Czy posiada dodatkowe przegródki? Czy ma zapięcia, które trzymają MacBooka w miejscu? Czy znajdziemy tam miejsce dedykowane na akcesoria do laptopa jak ładowarka, myszka czy klawiatura? Torba musi być przede wszystkim funkcjonalna.

Polecane torby, etui i pokrowce do MacBooków

Pierwszym produktem będzie torba na laptopy znanej i renomowanej firmy Thule.

Torba na laptopa Thule Gauntlet 4 MacBook

Thule Gauntlet 4 MacBook

 • Pasuje na 14-calowego MacBooka Pro®, 13-calowego MacBook Pro®, 13-calowego MacBooka Air® lub inne laptopy o wymiarach do 12,31 x 8,71 cala
 • Dzięki sztywnej części zewnętrznej i wzmocnionym zabezpieczeniom narożników i krawędzi zapewnia ochronę urządzenia
 • Wewnętrzna wyściółka chroni sprzęt przed uderzeniami i zarysowaniem
 • Konstrukcja skorupy pozwala na korzystanie z laptopa bez wyjmowania go z etui

Na Ceneo od 300 zł*Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Kolejnymi produktami, jakie warto rozważyć, to pokrowce. Przedstawię tutaj dwie propozycje.

Pierwszym z nich będzie Incase ICON Sleeve. To co go wyróżnia, to wzmocnienia krawędzi, które zabezpieczają urządzenie ze wszystkich stron.

Pokrowiec do MacBooka Incase ICON Sleeve with Woolenex

Incase ICON Sleeve with Woolenex

 • Wykonany z hybrydowej tkaniny Woolenex
 • Zintegrowany bumper TENSAERLITE zabezpiecza wszystkie krawędzie
 • Wygodne i szczelne zamknięcie magnetyczne
 • Wewnętrzna wyściółka ze sztucznego futra
 • Produkty Incase często dodają status premium od samego Apple

Na Ceneo od 300 zł*Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Drugim pokrowcem do MacBooka jest Moshi Muse, który w porównaniu do poprzedniego ma dodatkowe przegródki, które pozwolą schować przejściówki czy myszkę do MacBooka.

Polecany pokrowiec do MacBooka

Pokrowiec do MacBooka Moshi Muse slim 3 w 1

Moshi Muse slim 3 w 1

 • Kieszeń na akcesoria pozwala spakować pokrowca np. przejściówki czy myszkę.
 • Muse jest wyposażony w magnetyczne zapięcie SlipGrip™, które zapobiega przypadkowemu wyślizgiwaniu się komputera na zewnątrz.
 • Pokrywa bez zamka eliminuje ryzyko porysowania obudowy laptopa przy wkładaniu i wyjmowaniu sprzętu.
 • Muse posiada funkcję składanej podstawki, która sprawia, że pisanie na MacBooku jest bardziej ergonomiczne (mniejsze obciążenie nadgarstów).
 • Pokrowiec powstał z wysokiej jakości wegańskiej skóry.

Na Ceneo od 230 zł*Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Mam nadzieję, że te produkty będą pomocne przy wyborze tego typu ochrony MacBooka. Oczywiście jest ich dużo więcej. Starałem się wybrać kilka, ale za to najlepszych wg mnie. Oczywiście nie są to tanie rzeczy, ale w porównaniu z ceną za laptopa z logiem z nadgryzionym jabłkiem, to nie jest to dużo.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj