Ciekawostki technologiczne Wearables

Zegarek dla niewidomych – Dot Watch

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jakiś czas temu pisałem o aparacie fotograficznym dla niewidomych. Dzisiaj bardzo mi miło napisać informację o zegarku dla niewidomych. I to takim całkiem wypasionym.

Cieszy mnie bardzo, że osoby niewidome dzięki takim produktom mogą korzystać z tego co inne, „zwykłe” osoby. Dzisiaj takim produktem jest zegarek „Dot Watch”. Oczywiście są specjalne zegarki dla niewidomych, na których można sprawdzić czas. Problem w tym, że taki zegarek wydaje z siebie dźwięki. To, co odróżnia Dot Watch od pozostałych, to fakt, że czas jest wyświetlany na tarczy Braillem! Oznacza to tylko, że niewidoma osoba będzie mogła odczytać godzinę dużo szybciej i łatwiej.

Jeżeli myślicie, że funkcjonalność tego zegarka kończy się na pokazywaniu czasu, to jesteście w dużym błędzie.

Co potrafi Dot Watch?

Wspomniałem, że zegarek można sparować ze swoim telefonem przez Bluetooth? Dzięki temu dostajemy dużo więcej funkcjonalności.

Tak więc Dot Watch:

  • Wyświetli informację o osobie która dzwoni. Pozwoli odebrać połączenie lub je odrzucić.
  • Bez problemu odczytamy wiadomość tekstową jaka przyszła. Każda wiadomość zostanie przetłumaczona dla język Braille’a. Co więcej, tekst będzie się płynnie przesuwał!
  • Powiadomienia z kalendarza też będą się pojawiać.
  • Umożliwi naukę czytania Braille’a poprzez specjalny program wbudowany w zegarek.

Całkiem nieźle, co nie? Twórcy chwalą się również opatentowanych mechanizmem sterującym kropkami, który zużywa minimum energii. Dzięki temu czas działania na jednej baterii będzie znacznie dłuższy (producent nie podaje dokładnej informacji na ten temat).

Oczywiście posiadacze telefonów z Androidem i iOS będą mogli pobrać specjalną aplikacją dzieki, której będzie można skonfigurować zegarek do własnych potrzeb.

Zegarek wspiera język angielski i koreański. Kolejnymi językami jakie będzie wspierał ten zegarek dla niewidomych, to chiński, niemiecki, hiszpański oraz wietnamski.

No dobra, to ile kosztuje Dot Watch?

Odpowiedź jest krótka: 399 euro (~1700 zł). Do tanich on nie należy.

Więc o zegarku oraz sklep znajdziecie pod adresem dotincorp.com

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Dociekliwy____ Odpowiedz

    Cena mocno zaporowa. Szkoda, że nie będzie dostępny dla każdego tylko dla tych bogatszych ;(

Skomentuj