Poradniki

Jaka ładowarka samochodowa do telefonu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ładowarka samochodowa do telefonu jest jednym z tych akcesoriów, które mogą sprawić, że podróż stanie się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Jednak wybór odpowiedniej ładowarki może być skomplikowany, zwłaszcza gdy zaczynasz od zera. W tym artykule przedstawimy najważniejsze kryteria wyboru oraz najlepsze ładowarki samochodowe do telefonu, które spełnią Twoje oczekiwania.

Poniżej prezentuje polecane przeze mnie modele ładowarek samochodowych do telefonu. Każda z ładowarek charakteryzuje się tym, że jest wpinana do gniazda zapalniczki samochodowej. W dalszej części artykułu znajdzie szczegółowe parametry techniczne każdego z modelu oraz porady na temat wyboru ładowarki samochodowej do telefonu.

Ładowarka samochodowa USB. Oto polecane modele

Garść podstawowych informacji na temat ładowarek samochodowych do telefonu

Rodzaje ładowarek samochodowych do telefonu

W zasadzie są dwa rodzaje:

  1. Z odłączanym przewodem. To jeden z najpopularnieszych rodzajów ładowarki samochodowej. Charakteryzuje się kilkoma, zazwyczaj różnymi, portami USB. Możemy ładować kilka urządzeń jednocześnie.
  2. Z ładowaniem bezprzewodowym. Taka ładowarka samochodowa do telefony pozwala ładować telefon bezprzewodowo. W zależności od producenta, w zestawie mamy specjalny uchwyt do zamontowania urządzenia na wywietrznikach.

Moc ładowania (W) – najważniejszy parametr ładowarki samochodowej do telefonu

Najważniejszą cechą ładowarek samochodowych do telefonu jest ich moc ładowania. Im wyższa moc, tym szybsze ładowanie urządzenia.

Optymalna moc ładowania zależy od specyfikacji telefonu i zwykle wynosi od 10 do 20 watów. Przykładowo iPhone wspiera Power Delivery, a to oznaczała, że optymalna moc ładowania to 18W.

W przypadku ładowania większej ilości urządzeń naraz, ważne jest, aby moc ładowania była równomiernie rozłożona na każdym z portów USB. Jeśli ładowarka ma kilka portów, to łączna moc powinna być wyższa. Z kolei jeśli każdy port będzie miał zbyt niską moc, to może to spowodować wolne ładowanie lub brak ładowania jednego z urządzeń.

Jaka ładowarka samochodowa?

realme 33W – dobra ładowarka samochodowa z kablem do 100 zł

Ładowarka samochodowa od realme
Ładowarka samochodowa od realme

Ładowarka samochodowa od chińskiego producenta telefonów realme. Obsługuje trzy protokoły ładowania: QC3.0, Dart oraz SUPERVOOC (technologia szybkiego ładowania tego producenta). Dobra wiadomość jest taka, że w zestawie jest kabel, zła – brak portu USB-C. Moc ładowania to 33W.

Ładowarka samochodowa realme 33WZobacz na Ceneo

HAMA 2xUSB 24W – tania ładowarka samochodowa do 50 zł

Ładowarka samochodowa HAMA 2xUSB 24W
Ładowarka samochodowa HAMA 2xUSB 24W

Jeśli szukamy taniej ładowarki samochodowej do smartfona, to będzie nią Hama. Posiada ona dwa porty USB-A, każdy 2,4 A. Moc ładowania wynosi 24 W. W zestawie nie znajdziemy dodatkowego kabla. Producent chwali się zoptymalizowanym procesem ładowania. Koszt tego urządzenia to około 40 zł.

Ładowarka samochodowa Hama 24W Sprawdź na Ceneo

Baseus Contractor Pro 40W – tania ładowarka samochodowa do telefonu do 50 zł

Baseus Ładowarka Samochodowa 40W
Baseus Ładowarka Samochodowa 40W

Ładowarka samochodowa do telefonu od firmy Baseus. Ta firma już pojawiła się u mnie w zestawieniu powerbanków. To znany producent. Ładowarka wspiera takie technologie ładowania jak: Power Delivery 3.0, PPS, Samsung Adaptive Fast Charge, Huawei SCP, QuickCharge 4.0. Minusem jest brak kabli w zestawie, ale to nie problem, bo producenci telefonów dostarczają takowe. Dostępne są dwa porty USB-A oraz USB-C. Moc 40W pozwoli ładować dwa urządzenia jednocześnie.

Ładowarka samochodowa Baseus Contractor Pro 40WZobacz na Ceneo

Green Cell Power Ride Car Charger 54W – ładowarka samochodowa z trzema portami USB

Ładowarka samochodowa do telefonu Green Cell Power Ride 54W
Ładowarka samochodowa do telefonu Green Cell Power Ride 54W

Trzy porty USB-A, to punkt charakterystyczny tej ładowarki. Oznacza to ładowanie lub zasilanie aż trzech urządzeń. Moc tej ładowarki to 54W, zaś specyfikacja portów prezentuje się następująco: 3.6-6V/3A, 6-9V/2A, 9-12V/1.5A (każdy z portów ma moc 18W). W zestawie nie ma kabla. Koszt tej ładowarki to około 75 zł.

Green Cell Power Ride Car Charger 54W Zobacz na Ceneo

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj