Poradniki

Jaki hosting wybrać? Czyli gdzie mam hosting od 18 lat – opinia o LH.pl

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jaki hosting wybrać i kupić to częste pytanie każdej osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę w Internecie. Nie ma tutaj znaczenia czy ten hosting ma być pod sklep internetowy, bloga na WordPressie czy do innych celów. Dzisiaj odpowiadam na to pytanie – jaki hosting wybrać – a nawet więcej. Rekomenduję firmę której jestem już „pełnoletnim” klientem (ponad 18 lat, bo hosting zakupiłem aż w 2005 roku)!

Jaki hosting? Krótki wstęp na temat moich spostrzeżeń w wybieraniu hostingu

W swojej karierze miałem kilka hostingów. Niektóre byłe lepsze, inne gorsze. Przez ten czas wiele się nauczyłem. Szczególnie jak wybierać te dobre i sprawdzone. Wybór dobrego  hostingu jest pozornie łatwy. Wpisując w Google hasła typu „hosting”, ”dobry hosting” czy „tani hosting” znajdziemy ogrom ofert. Każda pewnie w mniejszym lub większym stopniu spełni nasze oczekiwania.

Z praktycznego punktu widzenia oferty hostingów są do siebie bardzo zbliżone. Większość z nich ma już dyski SSD, część z nich ma zaimplementowane HTTP/2, najnowsza wersja PHP (8) to też nie problem. Limity wygenerowanego transferu czy pojemności konta też są wysokie. Duża część z nich też jest przyjazna WordPressowi.

Dobry hosting może być tani, pamiętaj jednak o tym, że dobry hosting poznaje się po tym w jaki sposób rozwiązuje problemy i jak szybko odpowiada na pytania.

Diabeł jednak tkwi w szczegółach, a właściwie w komunikacji i rozwiązywaniu problemów. Wszystko jest dobrze gdy działa. A co jeśli coś nie działa lub nagle przestaje działać? Wtedy następują ciężkie czasy i hosting nie jest już fajny.

W tytule wpisu i wcześniejszych akapitach wspomniałem o hostingu pod WordPressa. A co powinien mieć taki hosting?

Jaki hosting wybrać, czyli dlaczego jestem klientem LH.pl?

Z czystym sumieniem mogę polecić LH.pl, gdzie jestem klientem już ponad 18 lat!

lh.pl kod promocyjny i rabatowy -20%
lh.pl kod promocyjny i rabatowy -20%

Zalety LH.pl

 • Wszystko działa jak należy – hosting (pakiet kiwi), poczta, domeny.
 • Wszystkie serwery są na dyskach SSD.
 • Serwerownia znajduje się w Polsce (ATMAN).
 • Brak limitu transferu.
 • Wsparcie HTTPS (np. darmowy Let’s Encrypt).
 • PHP 8.2!
 • HTTP/2
 • RAM do 4GB
 • SSH i Redis
 • W moim przypadku mają bardzo dużego plusa za bardzo indywidualną ofertę na przeniesienie i odnawianie polskich domen (a trochę im mam).
 • Automatyczne powiadomienia o wirusach. Gdy przeniosłem jeden z blogów na WordPressie zaraz dostałem informację o wirusie (czy podejrzanym kodzie).
 • Bez problemu hosting poradził sobie gdy na bloga jednego dnia weszło prawie 50 tys. użytkowników! Niektóre hostingi mają problem z udźwignięcie takiego ruchu (a miałem niejeden hosting).

Kilka lat temu zdecydowałem się na migrację do LH.pl z innych hostingów. Zamiast mieć wszystko rozproszone – mam teraz wszystko w jednym miejscu.

Kiedyś do wad zaliczałem ich ubogi panel administracyjny do zarządzania wszystkimi parametrami. Na szczęście od dłuższego czasu mają bardziej profesjonalny system, który jest znacznie lepszy od poprzedniego.

Moje konto to hosting KIWI, gdzie płacę 306 zł rocznie.

Support LH.pl

Tutaj trzeba pochwalić ich support, bo jest bardzo sprawny i zawsze stara się pomóc. Z ciekawszych problemów jakie udało się rozwiązać, to:

 • Logi z plikami, które mogły zostać potencjalnie zainfekowane przez dziurę we wtyczkach WordPressa. Dostałem powiadomienie, że z mojego konta wysyłane są duże ilości spamu e-mail. Dzięki takiemu logowi mogłem szybko namierzyć problematyczne wtyczki.
 • Kolejny „włam” na konto przez dziurawe skrypty. Nie mogłem usunąć jednego katalogu przez klienta FTP. Admini tutaj również pomogli.
 • Dodzwonienie się na infolinię też nie stanowi problemu – nie trzeba czekać w kolejce na połączenie z konsultantem.

Jak na razie nic nie wskazuje na to bym musiał zmieniać firmę hostingową. Wszystko działa sprawnie. Jeżeli macie jakieś pytania na temat tej firmy, to chętnie na nie odpowiem.

Mam jeszcze kod promocyjny do LH.pl – LH-20-11580 dający 20% rabatu na pierwsze zakupy.

Jaki hosting wybrać? Przejdź do LH.pl

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

 1. Mam trochę odmienne zdanie o tym hostingu. Dużo możliwości, niskie ceny hostingu i domen w standardzie mam w hostido.pl – do tego rozbudowany panel, o nic nie trzeba prosić.

Skomentuj