Poradniki Rankingi

Ranking hostingów 2023 – czyli moje, osobiste porównanie firm hostingowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy wiecie, ale jakiś czas temu odpaliłem porównywarkę hostingów hostinglab.pl. Nie jest to jeszcze ukończony projekt, bo zawsze coś wpada ważniejszego. Dlatego postanowiłem na łamach HighLab.pl zrobić taki mały ranking hostingów.

W rankingu tym będą firmy z których usług korzystałem lub w mojej ocenie oferta jest bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że takie zestawienie będzie pomocne, tym bardziej, że poruszałem już podobny temat we wpisie „Jaki hosting wybrać?

W tym rankingu znajdziecie dosłownie kilka ofert. W pierwszej kolejności skupiam się na firmach hostingowych z którymi miałem kontakt. W kolejnej opisuję naprawdę ciekawe i warte sprawdzenia oferty.

Mój ranking hostingów

1. Hosting LH.pl

Hosting w LH.pl, to najczęściej kupowany hosting wśród czytelników bloga!

LH.pl, to firma której klientem jestem od ponad 10 lat. To właśnie w niej kupiłem swój pierwszy hosting jak i domenę. Wzorowy support i pomoc techniczna. Potrafili rozwiązać moje problemy z kategorii „dziwne”. Jak polecałem znajomemu ten hosting, to był pod wrażeniem, że nie próbowali go naciągać na niepotrzebne usługi. Dopasowali mu ofertę pod jego potrzeby. Można się tutaj przyczepić na siłę o panel zarządzania kontem, bo nie jest to cPanel tylko autorski, ale nawet osoba nietechniczna poradzi sobie z konfiguracji konta czy dodaniu domeny.

lh.pl kod promocyjny i rabatowy -20%
lh.pl kod promocyjny i rabatowy -20%
Skrócona oferta i pakiety hostingowe LH.pl
Orange Kiwi Mango Apple
5 GB 10 GB 30 GB 100 GB
Transfer bez limitów
Domeny w DNS bez limitów
Nielimitowana liczba skrzynek e-mail
Darmowy certyfikat Let’s encrypt
PHP 7.4
HTTP/2
Autorski panel zarządzania
Promocyjna cena za pierwszy rok (brutto)
61,5 zł 46,13 zł 73,8 zł 123 zł
Cennik (brutto za rok)
123 zł 184,5 zł 295,2 zł 492 zł
Wybieram Wybieram Wybieram Wybieram

Mam też kod promocyjny dla czytelników bloga: LH-20-11580 dający 20% zniżki.

2. Hosting thecamels.org

Tutaj co prawda hostingu nie miałem jeszcze, ale umieszczam go w moim zestawieniu ze względu na właściciela. Znam go osobiście i miałem okazję z nim współpracować przy jednym z projektów IT przez ponad 3 lata. Odpowiadał on za całą infrastrukturę serwerową. Stąd wiem, że jego usługi są na najwyższym poziomie.

Skrócona oferta i pakiety hostingowe thecamels.org
Small Normal High Maxi
10 GB 20 GB 50 GB 100 GB
transfer 100 GB transfer 200 GB transfer 500 GB transfer bez limitu
10 domen Domeny w DNS bez limitów
10 kont e-mail Nielimitowana liczba skrzynek e-mail
Darmowy certyfikat Let’s encrypt
PHP 7.4
HTTP/2
Cennik (brutto za rok)
97,17 zł 195,57 zł 367,77 zł 675,27 zł
Wybieram Wybieram Wybieram Wybieram

3. Hosting Kru.pl

Jako jedyny z hostingów w tym zestawieniu oferuje opcję darmowego hostingu! Co więcej, całkiem spora oferta hostingu – podział dla biznesu i dedykowana oferta dla blogów na WordPressie. Dużym atutem są bardzo niskie koszty przedłużenia domen „.pl”.

Skrócona oferta i pakiety hostingowe kru.pl
Cloud start Cloud Medium Cloud Premium
30 GB 50 GB 100 GB
bez limitu bez limitu bez limitu
Domeny w DNS bez limitów
Nielimitowana liczba skrzynek e-mail
Darmowy certyfikat Let’s encrypt
PHP 7.4
HTTP/2
Panel zarządzania DirectAdmin
Cennik (brutto za rok)
76,87 zł 153,75 zł 307,5 zł
Wybieram Wybieram Wybieram

4. Hosting dhosting.pl

dhosting jako jedyny w tym zestawieniu posiada tylko jedną ofertę. Dobrze czytacie – jedna oferta o nazwie „Elastyczny”. Oznacza to tyle, że jeżeli na Twojej stronie lub blogu zwiększy się znacząco ruch, to parametry zmienią się automatycznie by udźwignąć takie obciążenie. W ramach podstawowego pakietu otrzymasz: 50 GB powierzchni, 1 GB RAM, 1 GHz CPU. Roczny koszt utrzymania usługi wynosi 200 zł.

Sprawdź szczegóły oferty


Tak prezentuje sie moje porównanie firm hostingowych. Wybrałem 4 oferty. Mógłbym podać tutaj znacznie więcej, ale jak widać oferty są bardzo podobne. Różnice są na poziomie przestrzeni dyskowej jaka będzie do dyspozycji, transferu oraz ceny. Ranking hostingów będę starał się aktualizować regularnie o ciekawe oferty jakie pojawią się na rynku lub jeżeli u mnie coś się zmieni.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj