O serwisie

Highlab.pl, to blog o nowych technologiach, ciekawostkach naukowych, programowaniu czy którymś z moich hobby. Jest to mój drugi blog, który redaguję w tak zwanym międzyczasie. Wiecie, to takie moje miejsce w internecie, w którym dzielę się swoją wiedzą z innymi.

  1. Co znajdziesz na blogu highlab.pl
  2. Blog a reklamy

Co znajdziesz na blogu highlab.pl?

  • Recenzje sprzętu elektronicznego – słuchawki, smartfony, kamerki samochodowe, drony, routery i inne, które zakupię sam lub dostanę od producenta.
  • Poradniki zakupowe – czasami jest tak, że sam potrzebuję kupić dany sprzęt. Przed każdym zakupem robię rozeznanie. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu.
  • Porady o programowaniu – to też ważny dział na blogu. Skupiam się tutaj raczej o dobrych praktykach oraz nawykach. Czasem poruszę temat narzędzi, które ułatwią życie programisty.
  • Nowości ze świata elektroniki – to też ważny element bloga. Głównie publikuję wybrane notki prasowe jakie dostaje od działów PR producentów elektroniki.
  • Poradniki – to jedna z największych kategorii na blogu. Porady różnego rodzaju na temat rozwiązywania problemów związanych z użytkowaniem sprzętu oraz triki. Czasem porady na temat obsługi jakiegoś programu czy gry.
  • Ciekawostki naukowe – tutaj skupiam się głównie na wpływie internetu i elektroniki na nas, ludzi. Prawda jest taka, że przez niektóre urządzenia stajemy słabsi/gorsi (szczególnie młodsi użytkownicy). Czasem publikuję skrócone wyniki badań naukowych na ten temat.

Blog a reklamy

Jak możecie zauważyć, na blogu nie ma nachalnych i utrudniających życie reklam. Pamiętaj, że mój blog to swego rodzaju hobby. Aż tak bardzo nie zależy mi nachalnych reklamach, bo sam ich nie lubię.

Linki afiliacyjne i wpisy sponsorowane

O ile nie ma tutaj reklam (np. od Google), to nie oznacza to, że nie udaje mi się zarabiać na prowadzeniu bloga. Jestem z Wami szczery. Jak zatem zarabiam na blogu?

  • W niektórych poradnikach zakupowych umieszczane są linki afiliacyjne, które w większości kierują do Ceneo. Za przekierowania do sklepu ze strony Ceneo dostaję wynagrodzenie. Każdy taki wpis jest specjalnie oznaczony.
  • Na blogu czasami pojawiają się wpisy sponsorowane. Każdy z takich wpisów jest również specjalnie oznaczony.