Poradniki

Jaka mysz do MacBooka? Czy może być coś lepszego od Magic Mouse?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gdy masz Macbooka, możesz się zastanawiać nad wyjątkową myszką. Pytanie brzmi, czy ten drogi sprzęt wymaga równie drogiej i niezwykłej myszki? Czy może być coś lepszego niż sama mysz Apple – Magic Mouse? Każdy wie, że dodatki w postaci peryferiów do sprzętu Apple są bardzo drogie.

Mysz do MacBooka Magic Mouse – czy warto?

Jeżeli jeszcze nie masz myszki do swojego maca, to pewnie rozważasz zakup tej od Apple – czyli Magic Mouse. Czym ona różni się od myszek innych producentów? Przede wszystkim jest płaska (bardzo opływowa) – 2,16 cm wysokości. Pamiętam pierwszy kontakt z tą myszką i było to dziwne uczycie, że dłoń leży tak nisko na biurku w stosunku do tej nie-Apple’owej. Na szczęście dłoń szybko się przyzwyczaiła do nowego ułożenia. To co jeszcze wyróżnia ją na tle innych myszek, to obsługa gestówObszar Multi-Touch reaguje na proste gesty, takie jak machnięcia ułatwiające przechodzenie między stronami internetowymi oraz przewijanie pomocne przy przeglądaniu dokumentów. Największy minus? Nie da się z niej korzystać podczas ładowania, bo złącze Lightning znajduje się pod spodem. A koszt? 349 zł za wersję w kolorze biały, zaś za bardziej klimatyczną trzeba będzie zapłacić dużo więcej, bo 450 zł. W tej cenie można kupić kilka myszek.

Muszę przyznać, że korzystam z niej od ładnych kilku lat i jestem zadowolony. Problem ładowania rozwiązuję w ten sposób, że podpinam kabel w czasie spotkań lub wyjść w pracy. Czyli wtedy gdy nie pracuję.

Apple Magic Mouse (biała)Zobacz na Ceneo
Apple Magic Mouse (czarna) Zobacz na Ceneo

A może zamiast myszki Trackpad (gładzik)?

Jest to mocna alternatywa dla myszek. Jest to prostokątne urządzenia o powierzchni 16 x 12 cm po której możemy ruszać palcami. Zasada działania jest identyczna jak w przypadku gładzika zamontowanego bezpośrednio w laptopie (MacBooku). Gładzik Magic Trackpad 2 ma wbudowany akumulator i po raz pierwszy umożliwia korzystanie z technologii Force Touch użytkownikom komputerów stacjonarnych. Cztery czujniki pod powierzchnią gładzika reagują na kliknięcie w dowolnym miejscu i na subtelne różnice w sile nacisku. Koszt? 749 zł. W tej cenie można kupić znacznie tańsze gładziki czy nawet tablety graficzne.

Polecane myszki bezprzewodowe do MacBooka

Czy któraś z poniższych propozycji okaże się najlepszym wyborem? Dajcie znać w komentarzach! Kliknij na model wybranej przeze mnie myszki a poznasz szczegóły oraz cenę.

# Model bezprzewodowej myszki do MacBooka
1. Logitech MX Master 3 dla komputerów Mac Wybieram tę mysz
(pokaż ceny)
2. Logitech MX Master 2S Wybieram tę mysz
(pokaż ceny)
3. Logitech Pebble M350 Wybieram tę mysz
(pokaż ceny)
4. Logitech MX Anywhere 2S Wybieram tę mysz
(pokaż ceny)
5. Trust Ozaa Wybieram tę mysz
(pokaż ceny)
6. Microsoft Surface Arc Wybieram tę mysz
(pokaż ceny)

 

Powyżej zebrałem te ciekawsze egzemplarze. Oczywiście nic nie szkodzi na drodze by kupić  bezprzewodową myszkę do MacBooka za mniej niż 100 zł. Ona też będzie działała.

1. Logitech MX Master 3 for Mac Advanced

Logitech MX Masters dla MacBooka
Logitech MX Masters dla MacBooka

Zaprojektowana do bezproblemowej współpracy z komputerami Mac i tabletami iPad. Mysz MX Master 3 zapewnia możliwość pełnej personalizacji systemu macOS oraz prawie każdej innej aplikacji. Technologia śledzenia ruchu Logitech Darkfield Umożliwia śledzenie ruchu myszy na niemal każdej powierzchni, nawet na szkle – z najlepszą w swojej klasie czułością wynoszącą 4000 dpi. Żywotność akumulatora myszy MX Master 3 wynosi 70 dni po pełnym naładowaniu, zaś po jednominutowym szybkim ładowaniu można korzystać z niej przez trzy godziny. Kosztuje około 430 zł.

Logitech MX Master 3 Zobacz na Ceneo

2. Logitech MX Master 2S

Myszka Logitech MX Master 2S
Myszka Logitech MX Master 2S

Jest to starszy model myszki Logitech z serii master. I kosztuje odpowiednio mniej – ok. 340 zł. Funkcjonalnie bardzo zbliżona do nowszego modelu, czyli: możliwość pracy na dwóch komputerach (m.in. kopiowanie i wklejanie pomiędzy nimi), precyzyjny czujnik 4000 dpi, który może śledzić ruchy praktycznie na dowolnej powierzchni (nawet na szkle). Po pełnym naładowaniu mysz będzie działać ponad 70 dni.

Myszka Logitech MX Master 2S Zobacz na Ceneo

3. Logitech Pebble M350

Logitech Pebble M350
Logitech Pebble M350

Kolejna propozycja myszki na baterię. Jednocześnie jedna z tańszych propozycji, bo kosztuje niecałe 100 zł. Maksymalna rozdzielczość sensora to 1000 dpi, trzy przyciski, jedna rolka i waży 100 g. Producent zapewnia, że baterię można będzie wymienić dopiero po 18-miesiącach. Wszystko dzięki rozpoznawaniu kiedy myszka nie jest używana i przejściu w tryb uśpienia.

Myszka Logitech Pebble M350 Zobacz na Ceneo

4. Logitech MX Anywhere 2S

Posiada precyzyjny czujnik 4000 dpi oraz 7 przycisków. Dzięki technologii Logitech Flow możesz przesuwać kursor myszy między ekranami trzech komputerów, a nawet kopiować i wklejać tekst, obrazy i pliki między komputerami. Jedna z cięższych myszek – waży 106 g. Na jednym ładowaniu wytrzyma do 70 dni.

5. Trust Ozaa

Trust Ozaa
Trust Ozaa

Ergonomiczny kształt i poręczne wymiary (wysokość: 77 mm, szerokość: 46 mm, głębokość: 118 mm). Waży 122 g. Posiada tryb oszczędnej baterii dzięki czemu energia będzie lepiej zarządzana. Wyposażona w odbiornik USB micro-USB o zasięgu do 10 metrów.  Rozdzielczość od 800 dpi do 2400 dpi. Aby mieć Trust Ozaa trzeba zapłacić niecałe 200 zł.

Myszka Trust Ozaa Zobacz na Ceneo

6. Mysz Microsoft Surface Arc

Wielu może nie pasować mysz Microsoftu tutaj. Powiedzmy sobie szczerze – ta mysz jest bardzo dizajnerska! Do tego jeszcze się składa i ma dotykowy panel! Minusem tej myszki jest brak akumulatora – działa na dwóch bateriach AAA (na szczęście są dołączone do zestawu). Waży 82 g a obsługiwana rozdzielczość do aż 10000 dpi. Mysz Microsoft Surface Arc kosztuje około 350 zł.

Mysz Microsoft Surface Arc Zobacz na Ceneo

7. Logitech MX Vertical – mysz pionowa do MacBooka

Pionowa mysz Logitech MX Vertical
Pionowa mysz Logitech MX Vertical

Na sam koniec prezentuję myszkę „inną” niż wszystkie. Mianowicie chodzi o myszkę pionową. Jej maksymalna czułość to aż 4000 DPI! Jej dużą zaletą jest spora bateria, która pozwala na prawie 4 miesiące pracy na jednym ładowaniu! Ta myszka posiada również wsparcie szybkiego ładowania. Już po minucie ma energii na kolejne 3 godziny. Cena podobna do Apple Magic Mouse, bo około 430 zł.

Czytaj także: Jaka myszka ergonomiczna (pionowa)?

Logitech MX Vertical Zobacz na Ceneo

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

 1. Jak można przeprowadzać ranking jakiejś kategorii produktów i nie zamieścić zdjęcia żadnego z omawianych w tym rankingu towarów? Pomijam, że sprawia to wrażenie wyłącznie teoretyzowania, ale potencjalnie zainteresowany zakupem takiego towaru ma sobie go wyobrazić na podstawie kilkuzdaniowego opisu?

  • Piotr Cichosz Odpowiedz

   Hej Alina.
   Bardzo słuszna uwaga!
   Niedługo dodam (część już uzupełniłem) odpowiednie zdjęcia przedstawiające myszki do maca <3.

Skomentuj