Rankingi Wearables

Jaką opaskę sportową wybrać? Ranking najciekawszych modeli

Pinterest LinkedIn Tumblr

Opaski sportowe królują wśród gadżetów na rynku. Coraz częściej sięgają po nie nie tylko zawodowcy czy amatorzy, ale również osoby, które chcą poprawić swoje zdrowie. Rynek oferuje wiele modeli opasek sportowych, dlatego klienci mają w czym wybierać. W tym artykule dowiesz się, czym jest opaska sportowa oraz dlaczego warto ją kupić. Ponadto, poznasz ranking najciekawszych modeli opasek.

Ten wpis powstawał bardzo długo. Mogłem zrobić zestawienie opasek na podstawie informacji od producentów. Poszedłem inną drogą. Najpierw testowałem kilka opasek by w końcu, po ponad roku, móc zebrać wszystko w jednym miejscu.

Do czego jest potrzebna opaska sportowa?

Zadaniem opaski jest przede wszystkim mierzenie aktywności sportowej jak liczenie kroków, bieganie jazda na rowerze czy pływanie. Oprócz rejestrowania aktywności fizycznej, opaski sportowe liczą również, ile spaliłeś kalorii.

Ponadto nowsze urządzenia posiada wiele dodatkowych funkcji jak GPS, alarm, NFC, monitorowanie snu, a nawet pulsoksymetr. Opaska sportowa stała się niezwykle przydatnym gadżetem w codziennym życiu. To sprzęt kompaktowych rozmiarów, który zawsze masz na ręce. Nie musisz za każdym razem wyciągać smartfon z kieszeni, aby dokonać szybkich płatności bezgotówkowych.

Jaką opaskę sportową wybrać? Czyli jak tworzyłem zestawienie

Wiele osób trafiających na ten wpis może się zastanawiać dlaczego te, a nie inne opaski znalazły się w tym rankingu. Odpowiedź jest prosta:

  • Wszystkie opaski sportowe z poniższego zestawienia miałem na swoim ręku.
  • Każdą z nich testowałem minimum miesiąc, a część z nich mam do dzisiaj.
  • Ważne dla mnie była dobra bateria oraz funkcjonalności.
  • Kolejny czynnik, to łatwość dostępu do uszkodzonych pasków – nie oszukujmy się, one często się psują.
  • Cena też miała wpływ.

Opaski sportowe – ranking najciekawszych modeli

To lecimy z zestawieniem. Ranking otwiera opaska od Xiaomi z numerem 6.

Mój wybór

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Najlepsza opaska sportowa dla każdego

Bateria o pojemności 125 mAh oraz monitoring 30 dyscyplin sportowych. Masz telefon Xiaomi? Wiesz którą opaskę sportową kupić.

Na Ceneo od 156 zł*
Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Xiaomi Mi Band 6 to najnowszy (w momencie publikacji swoją premierę miała już wersja 7) model opaski sportowej od chińskiego producenta. W porównaniu z poprzednim modelem – Mi Band 5, w szóstce znajdziesz większy wyświetlacz, co znacząco wpływa na wygodę użytkowania podczas ćwiczeń. Mi Band 6 posiada również wiele motywów tarczy, które możesz dowolnie zmieniać.

Szósta wersja opaski sportowe od Xiaomi ma wbudowany pulsoksymetr. Testowane przeze mnie pomiary nie są miarodajne i nie zawsze pokazuję poprawne wartości. Kobiety znajdą tam również funkcję monitorowania cyklu miesiączkowego. Xiaomi Mi Band 6 może pracować nawet do 14 dni na jednym ładowaniu (bateria o pojemności 125 mAh). Może monitorować 30 aktywności sportowych!

Jeżeli posiadasz telefon tego producenta, to ta opaska będzie naturalnym wyborem. Dodatkowo mamy aplikację do zarządzania opaską oraz do dokładniejszych danych sportowych.

Po premierze „siódemki” ceny „szóstki” będą atrakcyjniejsze.

Warto dodać jeszcze, że opaski Xiaomi często borykają się z niepokazywaniem powiadomień – szczególnie w połączeniu z iPhone’ami.

Pasek, a właściwie ta mała szpileczka, lubi się urwać przy częstym rozpinaniu.

Czytaj dalej: Recenzja Xiaomi Mi Band 6

Najładniejsza opaska

Opaska Oppo Band w częściach - pasek i pastylka

Oppo Band

Dobra alternatywa dla Xiaomi

Akumulator o pojemności 100 mAh oraz możliwość śledzenia 12 dyscyplin sportowych. Bardzo przyjemny dla oka interfejs aplikacji do urządzenia. Naturalny wybór dla posiadaczy telefonów Oppo.

Na Ceneo od 175 zł*
Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Oppo Band wyróżnia się modnym, nowoczesnym designem. Ta opaska sportowa będzie pasować każdemu. I to nie jest tzw. „bełkot marketingowy”. Jest to najładniejsza opaska w całym zestawieniu.

Urządzenie monitoruje puls, poziom tlenu we krwi oraz jakość snu. Oprócz rejestrowania aktywności fizycznej, możesz sprawdzać powiadomienia z telefonu, czy ustawić budzik. Na jednym ładowaniu może pracować 12 dni (bateria o pojemności 100 mAh).

Nie napotkałem żadnych problemów podczas użytkowania tej opaska. Bardzo dobrze leżała na nadgarstku.

Oppo Band monitoruje 12 aktywności sportowych.

Czytaj dalej: Recenzja Oppo Band

Najtańsza opaska

Smartband Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5

Jeszcze starszy model opaski od Xiaomi, ale wziąż popularny

Bateria podobnie jak „szóstce” 100 mAh ale monitoruje 11 dyscyplin sportowych.

Na Ceneo od 98 zł*
*Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Z Xiaomi Mi Band 5 monitorujesz nie tylko swoją aktywność fizyczną, ale również sen. Kompaktowe rozmiary, nowoczesny design oraz opaski w różnych kolorach sprawiają, że urządzenie spodoba się każdemu.

To już dość „stara” opaska. Jednak bardzo popularna wśród moich znajomych i rodzinie. Pomimo swoich lat, dalej świetnie działa i spełnia swoje funkcje. W związku z tym, że Xiaomi co roku wypuszcza nowsze wersje, to każda wcześniejsze jest tańsza. „Piątka” nie jest tutaj wyjątkiem. To najtańsza opaska w zestawieniu.

Oprócz wielu możliwości, Mi Band 5 jest prosty w obsłudze i niezwykle intuicyjny. Szybko nauczysz się jego obsługi. Opaska sportowa mierzy tętno, posiada również czujnik zbliżeniowy czy barometr. Sprzęt może pracować nawet przez 14 dni (bateria o pojemności 125 mAh). Umożliwia śledzenie 11 aktywności sportowych.

Podobnie jak w nowszej wersji – ta mała szpileczka na pasku ma tendencję do urywania się.

Piątą generację tej opaski sportowej od Xiaomi można dostać za niecałe 100 zł.

Czytaj dalej: Recenzja Xiaomi Mi Band 5

Lamax BFit Pro

Lamax BFit Pro 2

Druga generacji opaski Lamax, którą recenzowałem na blogu

Działa nieprzerwanie przez 7 dni na jednym ładowaniu, analizuje sen.

Na Ceneo od 219 zł*
*Wszystkie podane kwoty podane w momencie publikacji wpisu.

Poprzednią wersję tej opaski testowałem na moim blogu.

Opaska sportowa Lamax BFit 2 dokładnie rejestruje Twoją aktywność fizyczną. Wśród dodatkowych funkcji znajdziesz pomiar tętna, monitoring snu, oraz GPS. Urządzenie jest wodoodporne (30 minut pod wodą, do 1 metra, odporne na pot). Na jednym ładowaniu może pracować do 7 dni. Alert bezczynności to jedna z ciekawszych funkcji tego urządzenia. Dostaniesz powiadomienie, kiedy będziesz przez dłuższy czas w tym samym miejscu. Opaska może zaproponować np. rozciąganie.

Dyskusyjną sprawą jest jej sposób ładowania. W wyjmowanym pasku znajduje się port USB-A, który wkłada się bezpośrednio do ładowarki czy laptopa. Nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Druga generacja opaski sportowej od Lamax jest wyceniana na 219 zł.

Czytaj dalej: Recenzja pierwszej generacji Lamax Band BFit Pro

Ważne funkcje twojej przyszłej opaski sportowej

  • Kompatybilność – upewnij się, że opaska sportowa współpracuje z Twoim smartfonem. Dzięki temu, zapiszesz najważniejsze parametry na temat Twojej aktywności fizycznej w dedykowanej aplikacji mobilnej. Możesz na bieżąco monitorować swoje statystyki oraz wyniki.
  • Funkcjonalność – zastanów się, jaki sport najczęściej uprawiasz i kup opaskę sportową, która najlepiej sprawdza się w tej dyscyplinie sportowej.
  • Wodoszczelność – wodoszczelne opaski sprawdzą się najlepiej podczas pływania, dlatego jeśli planujesz spędzać dużo czasu na basenie, wodoszczelność powinna być jedną z ważniejszych funkcji Twojego urządzenia.
  • Pulsometr – pomiar tętna jest niezwykle przydatną funkcją, szczególnie, gdy uprawiasz sport. Dlatego nie warto rezygnować z pulsometru w opasce sportowej.
  • Wyświetlacz – rozmiar wyświetlacza jest kwestią indywidualną, jednak czytelność odgrywa ważną rolę w opasce sportowej.
  • Waga – urządzenie powinno być lekkie, żeby nie przeszkadzało Ci w codziennej aktywności fizycznej. Waga nie powinna przekraczać 50 gramów.
  • Czas pracy na baterii – niektóre opaski sportowe mogą pracować nawet kilkanaście dni na jednym ładowaniu. Im więcej funkcji masz włączonych, tym czas pracy jest krótszy. Siedem dni to średni czas pracy na jednym ładowaniu.

Od ponad 10 lat jestem zaangażowany w świat elektroniki użytkowej, zdobywając szeroką wiedzę i doświadczenie w testowaniu oraz recenzowaniu najnowszych technologii. Moja kariera obejmuje pracę w wiodących firmach technologicznych, gdzie specjalizowałem się w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych oraz doradzaniu w kwestiach wyboru sprzętu. Na moim blogu publikuję dokładne poradniki oraz recenzje urządzeń takich jak smartfony, routery i słuchawki, oferując czytelnikom rzetelne informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i skrupulatnych testach. Moim celem jest dostarczanie treści, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych oraz pełnym wykorzystaniu możliwości nowoczesnej elektroniki.

Skomentuj