Poradniki

Jakie słuchawki do iPhone?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Skłamałbym gdybym napisał, że iPhone to nie jest najpopularniejszy telefon w Polsce. Skoro tak wielu z nas wybiera telefon z logiem nagryzionego jabłka, postanowiłem stworzyć specjalny wpis. Będę w nim podpowiadał jakie słuchawki do iPhone będą najlepsze.

Prowadząc blog o technologii mam możliwość przetestowania różnego rodzaju sprzętu. Czasami bywają to słuchawki. Tak się składa, że miałem możliwość przetestowania już kilka różnych modeli. Pomyślałem więc, że dobrze byłoby podsumować część moich recenzji i stworzyć zestawienie słuchawek pod kątem iPhone’a.

Zanim przejdę do konkretów odpowiem na jedno, ważne pytanie:

Jak tworzyłem zestawienie słuchawek do iPhone?

Zestawienie słuchawek do iPhone’a będzie na bieżąco aktualizowane i rozbudowywane o nowe, ciekawe modele.

Podobnie jak inne rankingi czy poradniki zakupowe, tak i ten, tworzyłem w oparciu o własne doświadczenia. Słuchawki do iPhone’a, które umieściłem tutaj miałem okazję przetestować. Jedne nawet mam od dłuższego czasu.

Jeśli chodzi o słuchawki, to podzieliłem je na dwie kategorie. Myślę, że każdy z nas będzie stawał przed podobnym wyborem. W zależności od preferencji. W moim przypadku miałem okazję testować na łamach bloga zarówno słuchawki douszne jak i wokółuszne. Oczywiście są jeszcze inne rodzaje słuchawek, ale te dwa preferuję osobiście.

Wszystkie prezentowane modele słuchawek do iPhone’a są bezprzewodowe.

Douszne słuchawki do iPhone’a

Gdyby ktoś nie był świadomy, to douszne słuchawki często nazywa się słuchawkami „true wireless” (skrót TWS). Łączą się one ze sobą jak i iPhonem za pomocą bluetooth.

1. Słuchawki Apple AirPods do iPhone

Dla wielu może to być naturalny wybór. Nie bez powodu są one na zdjęciu tytułowym. AirPods w wersji 3., to już moje drugie słuchawki od Apple do iPhone’a. Wcześniejsze były to te pierwszej generacji. Z ręką na sercu muszę przyznać, że są to jedne z lepszych jakie miałem na uszach. Głównie pod kątem dźwięku jaki generuje.

Apple AirPods 3 Porównaj do na Ceneo
Apple AirPods 3 Pro (ANC) Porównaj do na Ceneo
Apple AirPods 2 Porównaj do na Ceneo

Do tej pory zauważyłem tutaj dwa minusy. (1) Brak możliwości personalizowania dźwięku. (2) Zasięg trochę słaby gdy przełączam się na MacBooka. Jedna ściana i 5-6 metrów powodują, że podczas rozmów są problemy z przesyłaniem danych do laptopa.

2. Słuchawki Marshal Motif (ANC) do iPhone

Słuchawki Motif wspierają aktywny system wygłuszania (ANC), dzięki czemu można odciąć się od otoczenia. Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia poziomu ANC pod siebie. Słuchawki zaprojektowano w standardzie wodoodporności IPX5 (pot i deszcz nie są straszne). Etui ładujące pozwala na dodatkowe 20 godzin bezprzewodowego odtwarzania. Wzorowane na AirPods. W zależności od sklepu, można je dostać za około 700-800 zł.

Słuchawki Marshal Motif (ANC) Porównaj do na Ceneo

Etui nawiązuje do głośników firmy. Te słuchawki do iPhone’a występują w kolorze czarnym.

3. JBL VIBE300 TWS

Tańsze słuchawki do iPhone w porównani z pozostałymi. Tym razem wybór padł na firmę JBL, której produkty charakteryzują się podbiciem basów. Jeżeli lubisz mocniejszy bas, to VIBE300 może być dobrym wyborem. Każda słuchawka pozwala sterować muzyką jak i odbierać połączenia telefoniczne. Słuchawki JBL VIBE 300TWS niebieskie zapewniają do 26 godzin odtwarzania (6 godzin pracy słuchawek i dodatkowe 20 godzin zapasu energii w etui z funkcją szybkiego ładowania). Funkcja Speed Charge pozwala w ciągu zaledwie 10 minut doładować akumulator tak, by uzyskać kolejną godzinę pracy. Słuchawki są odporne na krótkotrwały deszcz (IPX2).

Słuchawki JBL VIBE 300TWS Porównaj do na Ceneo

Wokółuszne słuchawki do iPhone’a

Są jeszcze nauszne, ale z nimi mam problem natury funkcjonalnej. Preferuję gdy małżowina jest cała schowana. Tutaj mam dla was kilka propozycji.

1. Bose NC Headphones 700

Słuchawki nauszne Bose NC 700
Słuchawki nauszne Bose NC 700 do iPhone

Bardzo designerskie słuchawki od Bose. Bardzo przypadła mi do gustu możliwość dotykowej kontroli słuchawek – przewijanie do przodu i tyłu, kontrola głośności i odbieranie połączeń telefonicznych. Dzięki temu nie musiałem często sięgać po telefon w każdym z tych przypadków. Czas pracy na jednym ładowaniu to 20 godzin. Jakość dźwięku poprawna, dobrze słyszalny basik. Bardzo dobra redukcja szumów z otoczenia (ogólnie 3 poziomy redukcji).

Czytaj dalej: recenzja słuchawek Bose NC 700.

Słuchawkami można zarządzać za pomocą Bose Music App. Bose NC 700 bardzo dobrze trzymają się na głowie. Koszt tych słuchawek, to około 1500 zł.

Bose Headphones 700 Porównaj na Ceneo

2. Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless

Słuchawki wokółuszne Sennhaiser Momentum 3
Słuchawki wokółuszne Sennhaiser Momentum 3 do iPhone

O ile Bose NC 700 wyglądają designerski, tak Momentum 3 wyglądają bardzo elegancko. Tutaj producent postawił na połączenie metalu i skóry. Dzięki temu mamy tutaj dodatkową ekskluzywność. To co wyróżnia te słuchawki to bas. Jest on odrazu dobrze wyczuwalny (i trzeba być audiofilem).

Czytaj dalej: recenzja słuchawek Sennheiser Momentum 3

Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless Porównaj na Ceneo

Do dyspozycji mamy dedykowaną aplikację Smart Control, która pozwala spersonalizować swoje słuchawki. Czas pracy, to około 17 godzin. Mamy tutaj do dyspozycji 3 poziomy redukcji hałasu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj