Drony Poradniki

Jaki dron do 1000 zł? TOP 5

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Drony cieszą się obecnie niesamowitą popularnością wśród gadżetów. Tego rodzaju sprzętu używają zarówno amatorzy nowinek technicznych, jak i profesjonaliści. Jeżeli zastanawiasz się, czy sprawić sobie takie urządzenie lub czy podarować je komuś bliskiemu – dron idealnie sprawdzi się jako prezent na mniejsze lub większe okazje, takie jak urodziny i komunia – a ponadto szukasz urządzenia w rozsądnej cenie, jest to artykuł dla ciebie.

Spis treści
 1. Co to jest dron?
 2. Czym kierować się przy wyborze drona do 1000 zł?
 3. Jaki dron za 1000 zł kupić?
  1. DJI Tello
  2. Hubsan H122D X4 FPV Storm
  3. Dron Syma X8SW
  4. Overmax X-Bee Drone 7.2
  5. Overmax Dron X-BEE 9.5

Co to jest dron?

Dron to bezzałogowa maszyna latająca sterowana za pomocą komputera lub bezprzewodowego kontrolera lotów. Maszyny tego typu mogą mieć różne rozmiary, od małych – takich dronów dotyczy tych artykuł – po duże, bezzałogowe samoloty. Niewielkie drony ważą od kilkuset gramów do maksymalnie kilku kilogramów.

Obecnie drony stosuje się zarówno w celach prywatnych jak i biznesowych, przy czym ilość branż, w których drony znajdują zastosowanie znacznie się poszerzyła. Warto mieć to na uwadze, bo może okazać się, że dron-gadżet, kupiony jako przedmiot mający na celu tylko uprzyjemniać czas, okaże się pomocny w rozwijaniu domowego biznesu. Drony współcześnie wykorzystywane są między innymi w branży handlu nieruchomościami (służąc do zjawiskowego filmowania i fotografowania posiadłości) czy mediach, reklamie oraz telewizji.

Czym kierować się przy wyborze drona do 1000 zł?

Istnieje kilka podstawowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę poszukując modelu drona o dobrej jakości, przy czym to, na co zwrócimy uwagę zależne jest od tego, do czego urządzenie ma służyć.

Czytaj także: Jaki dron wybrać na początek do nauki latania?

Warto przyjrzeć się, na ile starcza jedno naładowanie akumulatora urządzenia

Możemy wybierać pośród urządzeń utrzymujących się w powietrzu kilka minut, a także tych mogących latać nawet 30 minut. Krótszy czas latania nie jest wadą, sprawdzi się doskonale, jeżeli chcemy użyć drona do kręcenia efektownych ujęć terenu. Dłuższy czas z kolei może być bardziej odpowiedni dla tych, którzy pragną przy pomocy drona spróbować podniebnej akrobatyki.

Jakość kamery

Ci, którzy pragną używać drona do filmowania, powinni zwrócić uwagę także na jakość kamery urządzenia.

Z kolei fani powietrznych akrobacji nie powinni zapominać o sprawdzeniu, jaka jest maksymalna prędkość urządzenia i czy prędkość sprzętu można regulować. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich użytkowników dronów znajdzie się też szereg dodatkowych funkcji urządzeń, na które warto zwrócić uwagę.

W urządzeniach o przystępnej cenie możemy szukać funkcji takich jak technologia Headless, ułatwiająca sterowanie urządzeniem, czy funkcja flips&rolls, umożliwiająca bardziej zaawansowaną powietrzną akrobatykę.

Bez względu na przeznaczenie drona warto sprawdzić jakość konstrukcji urządzenia oraz to, czy konstrukcja ta została jakoś przez producenta wzmocniona, na przykład włóknem węglowym. To podstawowe kwestie, które warto mieć na uwadze.

Jaki dron za 1000 zł kupić?

Wybór dronów w niewielkiej cenie wcale nie jest ograniczony. Decydując się na zakup drona do 1000 zł rozważyć możemy co najmniej kilka modeli. Oto niektóre z nich.

1. DJI Tello

Ryze DJI Tello podczas tolu
Ryze DJI Tello podczas tolu

Dron posiadający dwie wbudowane anteny, które zapewniają stabilne połączenie ze smartfonem oraz niezakłóconą transmisję obrazu (dzięki wbudowanej stabilizacji ujęć). Urządzenie umożliwia zabawę podczas filmowania – posiada zaprogramowane kilka sposobów kręcenia materiału filmowego, np. zataczając krąg wokół danego obiektu. Urządzenie można pochwalić także za jakość obrazu – HD 720p, którą możemy się cieszyć ze znacznej odległości od obszaru, który filmujemy, bo dochodzącej do 100 metrów. Dron posiada kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Akumulator urządzenia na używanie sprzętu przez około 10 minut. Jest niewielki i poręczny, bo waży zaledwie 80 g. Drona można programować za pomocą języka programowania Scratch, co dodaje do jego użytkowania jeszcze więcej frajdy.

2. Hubsan H122D X4 FPV Storm

Dron o kamerze o rozdzielczości 1 Mpix, zasięgu 100 metrów, czasie pracy wynoszącym do 8 minut. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o wykonywaniu szybkich lotów. Jest to także dobry wybór, jeżeli szukamy urządzenia o wytrzymałej konstrukcji – w przypadku tego sprzętu konstrukcja została wzmocniona włóknem węglowym, dzięki czemu dron jest odpory na zderzenia i upadki. Jednocześnie dron ten jest wciąż urządzeniem lekkim – jego waga wynosi 116,5 g. Warto wybrać ten sprzęt, jeżeli chcemy nie tylko filmować, ale także spróbować przy pomocy drona powietrznej akrobatyki. Urządzenie to posiada wbudowaną funkcję flips&rolls. Wyposażony jest także w niezwykle wygodny panel sterujący, który wyglądem przypomina konsolę do gry.

3. Dron Syma X8SW

Dron jednej z najlepszych na świecie firm produkujących zabawki latające, co widać już na starcie pacy z urządzeniem, które wyposażono w system szybkiego montażu, dzięki czemu urządzenie jest gotowe do pracy w niecałą minutę. Dron wyposażony jest w kamerę 2 MPix HD 720P i należy raczej do dronów o większych rozmiarach (50 x 50 x 19 cm). Czas pracy urządzenia wynosi do 9 minut. Producenci urządzenia pochwalić się mogą między innymi technologią Headless, która ułatwia pracę początkującym pilotom, sprawiając, że sterowanie zawsze wygląda tak samo, niezależnie od położenia drona. Urządzenie posiada także wbudowany barometr, dzięki czemu samodzielnie utrzymuje swoją aktualną pozycję. Nie zaobserwujemy w tym przypadku efektu „pływania w powierzu”. Producent zapewnia jeszcze więcej udogodnień – model ląduje na podłożu za pomocą jednego tylko przycisku na aparaturze sterującej, a dzięki inteligentnej orientacji lotu nie musimy pilnować pozycji modelu w powietrzu.

4. Overmax X-Bee Drone 7.2

Dron ten cechuje duży zasięg, bo aż do 200 metrów. Czas pracy urządzenia wynosi do 20 minut. Do urządzenia dołączona jest kamera 2MPix pozwalająca na nagrywanie ujęć w jakości HD. Kamera wyposażona jest w stabilizator, co sprawia, że ujęcia jeszcze zyskują na wartości. Podobnie jak poprzedni model urządzenie posiada wbudowaną technologię Headless. Model został stworzony z myślą o uczących się korzystać z dronów – posiada trzy modele prędkości, które możemy dostosować do tego, jak sprawnie posługujemy się urządzeniem. Kiedy już opanujemy sterowanie będziemy mogli wykonywać modelem efektowne sztuczki w powietrzu. W naszym zasięgu są: pikowanie, obroty o 360 stopni, a nawet widowiskowe beczki. Urządzenie jest także wyposażone w funkcję automatycznego lądowania, dzięki czemu bezpiecznie osiądzie na ziemi nawet w przypadku niebezpiecznych sytuacji oraz funkcję automatycznego powrotu back home – po jej włączeniu urządzenie zawraca o kilkanaście metrów w stosunku do ostatniej bezpiecznej pozycji.

5. Overmax Dron X-BEE 9.5

Dron o bardzo dużym zasięgu, sięgającym 600 metrów. Umożliwia do 20 minut lotu i jest wyposażony w obracaną kamerę 4K Wi-Fi. Jakość drona potwierdza tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2019. Urządzenie zostało wyposażone w cały szereg dodatkowych funkcji. Używać możemy choćby funkcji Follow me, która sprawia, że urządzenie automatycznie podąża kamerą ustawioną w stronę operatora, tak, że nie musimy ingerować w sterowanie. Dostępna jest także funkcja Tap to Fly, przy pomocy której zaznaczymy na mapie punkty, do których dron uda się automatycznie. Kolejną funkcją jest Point of Interest. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie zacznie krążyć wokół wybranego przez ciebie punktu nagrywając obszar z wybranej odległości. Sprzęt jest ponadto wyposażony w wytrzymałe płozy, które amortyzują urządzenie podczas lądowania oraz bezszczotkowe silniki, wpływające na wydłużenie czasu lotu. Model posiada także wspominaną już w przypadku poprzednich dronów technologię Headless.

Na koniec jeszcze dodam, że w limicie do 1000 zł można kupić drona wyścigowego. Tutaj jednak wymagana będzie znajomości elektroniki. W takiej cenie można dostać gotowy zestaw do samodzielnego złożenia.

Jak widać drony do tysiąca złotych nie są wcale ubogimi w funkcje maszynami. Co więcej, we wbudowanych w modele funkcjach możemy przebierać, tak, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje tylko określić swoje oczekiwania względem modelu i szykować się na zakupy!

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj