Drony Poradniki

Jaki dron do 1000 zł? TOP 5

Pinterest LinkedIn Tumblr

Drony, to urządzenia które zyskują na popularności z roku na rok. Każdy chciałby mieć jeden egzemplarz, starszy i młodszy (nawet ja!). W tym poradniku znajdziemy drony do 1000 zł, które spełnią oczekiwania bardzo początkujących adeptów latania dronami. Znajdą się też modele dla trochę bardziej wymagających.

Spis treści
 1. Co to jest dron?
 2. Czym kierować się przy wyborze drona do 1000 zł?
 3. Jaki dron do 1000 zł kupić?
  1. DJI Tello
  2. uGo Zephir 3.0
  3. Dron Syma X8SW
  4. Overmax X-Bee Drone 7.2
  5. Overmax Dron X-BEE 9.5

Co to jest dron?

Dron to bezzałogowa maszyna latająca sterowana za pomocą komputera lub bezprzewodowego kontrolera lotów. Maszyny tego typu mogą mieć różne rozmiary, od małych – takich dronów dotyczy tych artykuł – po duże, bezzałogowe samoloty. Niewielkie drony ważą od kilkuset gramów do maksymalnie kilku kilogramów.

Obecnie drony stosuje się zarówno w celach prywatnych jak i biznesowych, przy czym ilość branż, w których drony znajdują zastosowanie znacznie się poszerzyła. Warto mieć to na uwadze, bo może okazać się, że dron-gadżet, kupiony jako przedmiot mający na celu tylko uprzyjemniać czas, okaże się pomocny w rozwijaniu domowego biznesu. Drony współcześnie wykorzystywane są między innymi w branży handlu nieruchomościami (służąc do zjawiskowego filmowania i fotografowania posiadłości) czy mediach, reklamie oraz telewizji.

Czym kierować się przy wyborze drona do 1000 zł?

Istnieje kilka podstawowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę poszukując modelu drona o dobrej jakości, przy czym to, na co zwrócimy uwagę zależne jest od tego, do czego urządzenie ma służyć.

Czytaj także: Jaki dron wybrać na początek do nauki latania?

 1. Możemy wybierać pośród urządzeń utrzymujących się w powietrzu kilka, a także mogących latać nawet 30 minut. Wiadomo, że im dłużej dron utrzyma się w powietrzu tym większa frajda. Alternatywą jest wyposażenie się w dodatkowe baterie.
 2. Osoby, które pragną używać drona do filmowania, powinny zwrócić uwagę na jakość kamery urządzenia.
 3. Z kolei fani powietrznych akrobacji nie powinni zapominać o sprawdzeniu, jaka jest maksymalna prędkość urządzenia i czy prędkość sprzętu można regulować. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich użytkowników dronów znajdzie się też szereg dodatkowych funkcji urządzeń, na które warto zwrócić uwagę.
 4. W urządzeniach o przystępnej cenie możemy szukać funkcji takich jak technologia Headless, ułatwiająca sterowanie urządzeniem, czy funkcja flips&rolls, umożliwiająca bardziej zaawansowaną powietrzną akrobatykę.

Bez względu na przeznaczenie drona warto sprawdzić jakość konstrukcji urządzenia oraz to, czy konstrukcja ta została jakoś przez producenta wzmocniona, na przykład włóknem węglowym. To podstawowe kwestie, które warto mieć na uwadze.

Jaki dron do 1000 zł kupić?

Wybór dronów w niewielkiej cenie wcale nie jest ograniczony. Decydując się na zakup drona do 1000 zł rozważyć możemy co najmniej kilka modeli. Oto niektóre z nich.

1. DJI Tello – najlepszy dron do 1000 zł

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jaki dron do 1000 zł, to jest nim DJI Tello. Dron renomowanej firmy DJI, który sprawdzi się jako początek przygody z lataniem. Recenzowałem go u siebie na blogu oraz posiadam ten model.

Ryze DJI Tello podczas tolu
Ryze DJI Tello podczas tolu

Dron posiadający dwie wbudowane anteny, które zapewniają stabilne połączenie ze smartfonem oraz niezakłóconą transmisję obrazu (dzięki wbudowanej stabilizacji ujęć). Urządzenie umożliwia zabawę podczas filmowania – posiada zaprogramowane kilka sposobów kręcenia materiału filmowego, np. zataczając krąg wokół danego obiektu. Urządzenie można pochwalić także za jakość obrazu – HD 720p, którą możemy się cieszyć ze znacznej odległości od obszaru, który filmujemy, bo dochodzącej do 100 metrów. Dron posiada kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Akumulator urządzenia na używanie sprzętu przez około 10 minut. Jest niewielki i poręczny, bo waży zaledwie 80 g.

Drona można programować za pomocą języka programowania Scratch, co dodaje do jego użytkowania jeszcze więcej frajdy.

DJI Tello – ok. 550 zł Zobacz na Ceneo

2. uGo Zephir 3.0 – dron za 130 zł

Dron uGo Zephir 3.0
Dron uGo Zephir 3.0

Całkiem fajny, i do tego budżetowy, dron dla każdego chcącego rozpocząć przygodę z dronami. Dzięki obudowie na śmigła można UGo Zephirem latam w domu! A to bardzo ważne, bo jest niemal pewne, że pierwsze loty będą kończyły się kolizjami z przeszkodami. Powoduje to, że jest to idealny model dla dziecka. Dron sam utrzymuje poziom dzięki systemowi headless.

Waży 250 gram, posiada baterię o pojemności 380 mAh. W zestawie mamy kontroler, który umożliwia sterowanie tym statkiem latającym. Dron nie jest wyposażony w kamerę.

uGo Zephir 3.0 posiada bardzo atrakcyjną cenę, bo tylko 130 zł!

Dron uGo Zephir 3.0 – 129 złZobacz na Ceneo

3. Dron Syma X8SW

Syma X8SW, to dron jednej z najlepszych na świecie firm produkujących zabawki latające, co widać już na starcie pracy z urządzeniem, które wyposażono w system szybkiego montażu, dzięki czemu urządzenie jest gotowe do pracy w niecałą minutę.

Dron wyposażony jest w kamerę 2 MPix HD 720P i należy raczej do dronów o większych rozmiarach (50 x 50 x 19 cm). Czas pracy urządzenia wynosi do 9 minut. Producenci urządzenia pochwalić się mogą między innymi technologią Headless. Ułatwia to pracę początkującym pilotom, sprawiając, że sterowanie zawsze wygląda tak samo, niezależnie od położenia drona. Nie zaobserwujemy w tym przypadku efektu „pływania w powietrzu”.

Producent zapewnia jeszcze więcej udogodnień – model ląduje na podłożu za pomocą jednego tylko przycisku na aparaturze sterującej, a dzięki inteligentnej orientacji lotu nie musimy pilnować pozycji modelu w powietrzu.

Dron Syma X8SW ok. 430 złSprawdź na Ceneo

4. Dron F9

Dron F9
Dron F9

F9, to dron pozwalający na lot do nawet 30 minut. Można nim odlecieć na odległość do 2000 metrów. Jest wyposażony w kamerkę pozwalającą na nagrywanie filmów w rozdzielczości 2048 x 1080 oraz robienie zdjęć 4096 x 3072. Sterowanie dronem odbywa się za pomocą kontrolera.

Funkcja Headless Mode uratuje drona z opresji. Gdy odleci za daleko wystarczy uruchomić funkcję na kontrolerze. Producent nie zapomniał o opcji automatycznego powrotu do miejsca startu. Jest to możliwe dzięki modułowi GPS.

Dron F9  – 750 złPorównaj na Ceneo

5. Overmax Dron X-BEE 9.5 Fold

Dron Overmax X-Bee Drone 9.5 Fold
Dron Overmax X-Bee Drone 9.5 Fold

Dron o bardzo dużym zasięgu, sięgającym 600 metrów. Umożliwia do 22 minut lotu i jest wyposażony w obracaną kamerę 4K Wi-Fi.

Urządzenie zostało wyposażone w cały szereg dodatkowych funkcji. Używać możemy choćby funkcji Follow me, która sprawia, że urządzenie automatycznie podąża kamerą ustawioną w stronę operatora, tak, że nie musimy ingerować w sterowanie. Dostępna jest także funkcja Tap to Fly, przy pomocy której zaznaczymy na mapie punkty, do których dron uda się automatycznie. Kolejną funkcją jest Point of Interest. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie zacznie krążyć wokół wybranego przez ciebie punktu nagrywając obszar z wybranej odległości.

Sprzęt jest ponadto wyposażony w wytrzymałe płozy, które amortyzują urządzenie podczas lądowania oraz bezszczotkowe silniki, wpływające na wydłużenie czasu lotu. Model posiada także wspominaną już w przypadku poprzednich dronów technologię Headless.

Overmax Dron X-BEE 9.5 – ok. 750 złPorównaj na Ceneo

Na koniec jeszcze dodam, że w limicie do 1000 zł można kupić drona wyścigowego. Tutaj jednak wymagana będzie znajomości elektroniki. W takiej cenie można dostać gotowy zestaw do samodzielnego złożenia.

Jak widać drony do tysiąca złotych nie są wcale ubogimi w funkcje maszynami. Co więcej, we wbudowanych w modele funkcjach możemy przebierać, tak, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje tylko określić swoje oczekiwania względem modelu i szykować się na zakupy!

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj