Ciekawostki technologiczne Wearables

Dzięki krążkowi Monit pieluchy będą wysyłać powiadomienia o sikach i kupie na telefon rodzica

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich obecnych i przyszłych rodziców. Dzięki koreańskiemu startupowi Monit pieluchy mogą być „inteligentne”! Będą wysyłały powiadomienia, że jest kupa do wyjęcia lub za dużo „witaminek” :).

Koreański startup wymyślił specjalny czujnik na pieluchy (mocowany do zewnętrznej części) który wykryje obecność sików lub kupy i wyśle powiadomienie na telefon rodziców. Dzięki temu  „krążkowi” pielucha będzie bardziej inteligentna.

A chodzi w tym wszystkim o to, aby w odpowiednim momencie wymienić pieluchę, unikając podrażnień u bobasa oraz zaoszczędzić trochę pieniędzy. A możemy zaoszczędzić trochę grosza dzięki optymalnym momentom na zmianę pieluch (szczególnie tej zasikanej).

Historia Monita jest ciekawa. Założyciel – Tony Park – rozpoczął pracę nad Monit, ponieważ jedna z jego dwóch córek cierpiała na atopowe zapalenie skóry i musiał zmieniać pieluchy w odpowiednim momencie by skóra nie była narażona na podrażnienia.

Miałem problemy ze zrozumieniem moich dzieci, ponieważ nie wiedziałem, dlaczego płaczą, krzyczą oraz dlaczego nie mogły spać.

Tony Park

O tym gadżecie zrobiło się głośno za sprawą Targów Elektroniki Użytkowej w Las Vegas (CES 2019). Twórcy Monita wykorzystują targi do zdobycia nowych partnerów biznesowych na rynku amerykańskim.

Produkt będzie dostępny na amerykańskim rynku od kwietnia tego roku. Z kolei w Korei Południowej i Japonii czujnik ten już dostępny i kosztuje 299 000 wonów (ok. 1 000 zł). Nie jest to tani gadżet. Czy będzie się opłacał i spełni swoją rolę? Ciężko powiedzieć. Moje dzieci nie miały problemu z pieluchami i nic je nie podrażniało. Obawiam się, że produkt będzie miał wąską grupę odbiorców. Nie zmienia to faktu, że pomysł na przerobienie pieluch na „inteligentną” jest ciekawy.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. pomysł super, dzisiaj dla dzieci jutro może dla schorowanych seniorów …

Skomentuj