Audio Poradniki

Jakie słuchawki do pracy zdalnej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Od publikacji tego wpisu minęło już ponad dwa lata. Wpis cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w czasie pandemii, bo podczas pandemii słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem (były konieczne). Dzisiaj praca zdalna jest czymś normalnym i wiele osób dalej szuka słuchawek do tej formy pracy. A wiadomo, że dobre słuchawki bezprzewodowe, to dobra ergonomia i jakość dźwięku dla nas i naszych słuchaczy.

Możesz pominąć wstęp i od razu zapoznać się z moim zestawieniem słuchawek do pracy zdalnej.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej (home office)?

Początkowo do mojego zestawienia umieściłem słuchawki różnego rodzaju – douszne, wokółuszne, z redukcją hałasu czy dokanałowe. To działało do pewnego momentu. Po dwóch latach od premiery tego wpisu, postanowiłem uporządkować wszystko i dodać podział na typ słuchawek.

Wokółuszne słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej

Dla osób lubiących bardzo dobrą ergonomię i jakość dźwięku. Poniższe słuchawki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, designem i odpowiednio wysoką ceną.

  1. Bose NC Headphones 700
  2. Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless

Douszne słuchawki bezprzewodowe do pracy zdalnej

  1. Apple AirPods
  2. Samsung Galaxy Buds SM-R170
  3. Xiaomi Redmi Airdots
  4. Xiaomi AirDots S

Pozostałe słuchawki:

  1. Razer Nari Esential
  2. Sennheiser PC 8 USB
  3. Logitech Stereo Headset H110
  4. Philips UpBeat TAUT102BK
  5. JBL Junior JR300BT
  6. JBL Tune 500BT

Jeżeli masz problem z hałasem, to istnieje jednak pewna nieskomplikowana i sprawdzona metoda skutecznej walki z wszechobecną, trapiącą wiele osób, dźwiękową dysharmonią. Rozwiązanie tej sprawy może okazać się niezwykle łatwe, gdyż aby w praktyczny sposób odciąć się od hałasu, należy zaopatrzyć się w jedno urządzenie. Wystarczy bowiem zakupić nowoczesne i stosunkowo przystępne cenowo słuchawki, których odpowiednie zastosowanie pozwala skupić się wyłącznie na domowym relaksie czy biurowej pracy.

Wyposażenie się w dowolny rodzaj zestawu słuchawkowego (bezprzewodowego lub przewodowego) daje solidne podstawy do bezpiecznego dla zdrowia, odseparowania ludzkich zmysłów od sfery niższych bądź wyższych decybeli. Co więcej, dzięki dobrej konfiguracji słuchawek, możliwe jest praktyczne odsłuchiwanie kilku źródeł dźwięku bez niepotrzebnych zakłóceń z zewnątrz. Wydaje się to szczególnie pomocne np. w przypadku przeprowadzania rozmów przez platformę Skype czy też oglądania telewizji za pośrednictwem głośnika bluetooth.

Solidna funkcjonalność czy nowoczesny design – jakie słuchawki wybrać?

Na rynku elektronicznym jest obecnie wielu producentów wysokiej jakości słuchawek, które w stosunkowo korzystnej cenie oferują szeroki wachlarz udogodnień. Niektóre z nich wyróżniają się ponadprzeciętną konstrukcją, inne zaś cechuje zadowalająca sprawność i długotrwałe działanie. Od tego, jaki model powinien stać się tym najrozsądniejszym wyborem, zależą w dużej mierze indywidualne preferencje użytkownika. Na potrzeby wykorzystania domowego (np. do celów rekreacyjnych, związanych z nowoczesnymi multimediami) zaleca się zastosowanie bardziej profesjonalnego zestawu z opcją bluetooth. Taki wariant pozwala na bezprzewodowe skonfigurowanie wielu zróżnicowanych urządzeń, podlegających pod daną esencję dźwiękową (w postaci np. głośników Hi-Fi czy odtwarzacza MP4). Jego praktyczny montaż nie wymaga zwykle zaawansowanej technicznie wiedzy i potrafi znaleźć swoje wykorzystanie nawet w kameralnym domostwie. W tym wypadku również ogromną popularnością cieszą się zestawy o oryginalnym kształcie i nietuzinkowym designie.

Jeśli mówimy natomiast o zastosowaniu na potrzeby robocze, dobrze jest sięgnąć po urządzenie o lekkiej obudowie i standardowej specyfice. Podczas pracy na biurowym fotelu w firmie czy też realizacji tych samych obowiązków w domu (tzw. home office – praca zdalna) przynosi to ogromne korzyści. Rozsądną opcją jest tutaj skorzystanie z modelu przewodowego, gdyż to gwarantuje nam harmonię stanowiska i nie powoduje żadnych komplikacji w kwestii komfortu oraz samopoczucia. Bardziej nowatorskie konstrukcje mogłyby natomiast wyprowadzać z równowagi, a niewłaściwa modyfikacja bluetooth przy sąsiedztwie innych, głośno działających sprzętów powodować załamania bądź zniekształcenia. Takie rozwiązanie z reguły ogranicza się do dźwiękowego kontaktu z jednym preferowanym urządzeniem, które w danym czasie jest najbardziej niezbędne. Kluczem są w tym aspekcie prostota i efektywność, a także kombatybilne działanie na określonym biurowym wyposażeniu bądź oprogramowaniu.

Bezprzewodowe słuchawki do pracy zdalnej – wokółuszne

Na pierwszy ogień lecą słuchawki wokółuszne. Jeżeli pracujemy z innymi domownikami, to ich sama konstrukcja pozwoli trochę odciąć się od otoczenia. Większa konstrukcja, to większy akumulator, a to przekłada się na dłuższe działanie.

1. Bose NC Headphones 700 (ok. 1500 zł)

Słuchawki nauszne Bose NC 700
Słuchawki nauszne Bose NC 700

Bogate w funkcje słuchawki o czterech mikrofonach, gwarantujące wysoką jakość dźwięku i solidną izolacje hałasu otoczenia. Są bezprzewodowe i lekkie – składają się z pałąka o opływowym kształcie, wzbogaconym o miękkie wykończenie w postaci żelowej pianki. Nie powodują kolizji z włosami i są niezwykle łatwe do założenia. Dodatkowo, dzięki zainstalowanej na smartfonie aplikacji Bose Music, możliwe jest unikatowe dostosowanie głośności i odtwarzania. Duża bateria pozwala na korzystanie ze słuchawek przez około 18 godzin. Posiadają funkcję redukcji hałasu. Bezproblemowo parują się z dwoma urządzeniami. Ich obecna cena wynosi około 1500 złotych.

Bose Headphones 700 Zobacz na Ceneo

Czytaj daje: Recenzja Bose NC 700

2. Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless (ok. 1400 zł)

Słuchawki wokółuszne Sennhaiser Momentum 3
Słuchawki wokółuszne Sennhaiser Momentum 3

Słuchawki pozbawione przewodów o prostej konstrukcji i dwóch pojedynczych głośnikach (nie pasują na głowę). Mają wbudowany kodek Qualcomm apt-X Low Latency oraz obsługują połączenie Bluetooth 5.0. Dzięki temu zapewniają komfortowe warunki korzystania przy intensywnym hałasie i zapewniają ponadprzeciętną efektywność. Bateria w słuchawkach umożliwia korzystanie z nich przez około 19 godzin. MOMENTUM 3 można parować z dwoma urządzeniami jednocześnie. Posiadają aktywne tłumienie hałasu. Kosztują w granicach 1400 złotych.

Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless Zobacz na Ceneo

Czytaj dalej: Recenzja Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless

3. Razer Nari Esential (ok. 450 zł)

Bezprzewodowe słuchawki, stworzone dla graczy, preferujących wysoki stopień wygody oraz płynności brzmienia. Konstrukcja ich nauszników została wykonana z ekologicznej skóry. Posiadają również profesjonalny mikrofon z regulacją oraz funkcją pasywnej redukcji szumów. Działają na baterię, która po naładowaniu potrafi wystarczyć nawet na 16 godzin rozgrywki. Można je nabyć w cenie około 450 złotych.

Zobacz aktualne ceny Razer Nari Essential

4. Sennheiser PC 8 USB (ok. 200 zł)

Przewodowe słuchawki nauszne, idealnie pasujące do komputera. Zawierają regulację głośności oraz sprawny przełącznik ciszy (mute), naniesiony na przewód. Ich praca odbywa się na modelu plug-and-play – wykorzystują port USB, wbudowany w jednostkę centralną PC. Ich wartość na dzień dzisiejszy to w przybliżeniu 200 złotych.

Zobacz aktualne ceny SENNHEISER PC 8 USB

5. Samsung Galaxy Buds SM-R170 (ok. 350 zł)

Profesjonalne wielofunkcyjne słuchawki klasy premium. Emitują czysty dźwięk przy obecności wysokiej rangi strojenia AKG o charakterze przestrzennym i dobrze skoordynowanym. Umożliwiają sterowanie smartfonów Samsung za pomocą gestów bez konieczności spoglądania w ekran. Są wygodne w obsłudze, posiadają technologię PowerShare (ładowanie indukcyjne innych urządzeń, następujące poprzez przekazywanie im części swojej energii). Są możliwe do kupienia za kwotę rzędu 350 złotych.

Zobacz aktualne ceny Samsung Galaxy Buds

6. Logitech Stereo Headset H110 (ok. 150 zł)

Zestaw słuchawkowy, dopasowany do rozmów na komunikatorach typu Skype. Posiadają mikrofon z redukcją szumów o elastycznej budowie. Ich zasilenie tworzy złącze minijack o podwójnym rozgałęźniku, pasujące do sprawnego podłączenia i konfiguracji z szerokim gronem urządzeń. Ich cena zazwyczaj nie przekracza 150 złotych.

Zobacz aktualne ceny Logitech H110 Stereo Headset

7. Philips UpBeat TAUT102BK (ok. 120 zł)

Wielofunkcyjne słuchawki dokanałowe (wkładane do uszu) o lekkiej budowie i profesjonalnej jakości dźwięku. Zapewniają wysoką izolację basów, obsługują mocne brzmienie basów, zawierają tryb mono dla jednej słuchawki. W wyniku tego ostatniego, mogą bez szwanku pracować bez konieczności wyłączania użytkownikowi dźwięków otoczenia. Są wyposażone w etui, pełniącego funkcję ładowarki – przy nim korzystanie z zestawu będzie możliwe nawet przez 12 godzin. Ich wartość jest wyceniana w przybliżeniu na okolice 120 złotych.

Zobacz aktualne ceny Philips UpBeat TAUT102BK

8. JBL Junior JR300BT (ok. 150 zł)

Słuchawki stworzone z myślą o dzieciach. Są bezpieczne w odbiorze – działają na bazie dźwięku JBL, ograniczającym głośność decybeli do maksymalnie 85 dB. Opierają się na technologii bluetooth – umożliwiają jej zasięg do 15 metrów. Kosztują około 150 złotych.

Zobacz aktualne ceny JBL Junior JR300BT

9. JBL Tune 500BT (ok. 150 zł)

Profesjonalne urządzenie do uniwersalnego wykorzystania. Dostarczają legendarnego brzmienia JBL, a ich użytkowanie na unikatowej baterii pozwala na korzystanie aż do 16 godzin. Obsługują funkcje bluetooth oraz posiadają mikrofon z opcją trybu głośnomówiącego na potrzeby rozmów czy zarządzania muzyką. Można je nabyć w cenie około 150 złotych.

Zobacz aktualne ceny JBL Tune 500BT

10. Xiaomi Redmi Airdots (ok. 100 zł)

Zestaw dokanałowy, wykonany w klasycznym stylu. Jest wyposażony w cyfrową redukcję szumów, co gwarantuje wysoką jakość dźwięku w trakcie każdej czynności. Cechuje go wygoda i lekkość – cała konstrukcja jednej pary waży zaledwie 8,2 grama. Mają etui z opcją powerbanka – przy jego praktycznym użyciu, wytrzymują nawet 12 godzin słuchania muzyki. Kosztują niespełna 100 złotych.

Zobacz aktualne ceny Xiaomi Redmi Airdots

11. Xiaomi AirDots S (ok. 100 zł)

Klasyczne słuchawki dokanałowe z funkcją bluetooth. Zawierają mikrofon w pełni pasujący do słuchania muzyki, przeprowadzania rozmów czy grania online. Cechuje je lekkość konstrukcji, w dodatku ich bezprzewodowy zasięg sięga 10 metrów. Zwykle do nabycia za poniżej 100 złotych.

Zobacz aktualne ceny Xiaomi AirDots S

12. Apple AirPods

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods
Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods (1. gen)

Słuchawek tego producenta nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jeżeli używasz do pracy MacBooka lub posiadasz iPhone’a, to one mogą być naturalnym wyborem. Jedne z lepszych słuchawek dokanałowych na rynku. Bardzo wysoka jakość dźwięku zarówno audio jak rozmów telefonicznych. Sam posiadam dwie pary (różne modele) AirPodsów i moi rozmówcy nigdy nie narzekali na jakość audio.

Apple AirPods 3 Porównaj do na Ceneo
Apple AirPods 3 Pro (ANC) Porównaj do na Ceneo
Apple AirPods 2 Porównaj do na Ceneo

Czytaj dalej: Jakie słuchawki do iPhone’a?

Podsumowanie

Współczesne słuchawki charakteryzuje duża zmienność funkcji, zróżnicowana konstrukcja oraz spora dysproporcja cenowa. Ich wykorzystanie pozwala na pracę na wiele sposobów i przy obecności mniej lub bardziej zaawansowanych trybów działania i konfiguracji. Bez względu na profesjonalizm i indywidualizm w zastosowaniu, każdy jest w stanie znaleźć właściwy model dla siebie. Tego typu urządzenia pasują wszak zarówno do domowego użytku multimediów, jak również do pracy w siedzibach biur oraz tzw. home office. Są ogromnie ważne w naszym codziennym życiu, gdyż dzięki nim możemy zapewnić sobie swoje własne centrum spokoju nawet w ekstremalnych warunkach. Oprócz tego, ich ponadprzeciętne modele są w stanie współgrać z wieloma urządzeniami mobilnymi, dostarczając przez to wysokiej generacji dźwięku przy łatwej obsłudze i przenośnym zastosowaniu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj