Technologie w bankowości Wearables

Montblanc TWIN Smart Strap zmieni Twój klasyczny zegarek w „smart” i umożliwi płatności zbliżeniowe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli nie czujesz potrzeby posiadania inteligentnych zegarków, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Firma Montblanc będzie wprowadzała na rynek urządzenie, które pozwoli dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą klasycznych zegarków.

Chodzi o moduł TWIN Smart, który będzie instalowany na pasku od zegarka. Pasek Montblanc TWIN Smart Strap powstał we współpracy z organizacją Visa.

Montblanc TWIN Smart Strap wyposażony jest w lekki inteligentny moduł wykonany ze stali nierdzewnej i pokryty zakrzywionym, odpornym na zarysowania szkłem. Pod szkłem znajduje się monochromatyczny wyświetlacz OLED na którym są wyświetlanie powiadomienia. Jest też wyposażony w technologię Bluetooth i NFC, moduł jest również wodoodporny IP68 i może wytrzymać do jednego tygodnia na jednym ładowaniu.

Dzięki aplikacji Montblanc Twin, będzie można dodać aż do pięciu kart płatniczych. Dodatkowo pasek obsługuje powiadomienia, liczenie kroków no i dokonywanie płatności.

Opaska jest też bezpieczna. W przypadku kradzieży wyłączany jest moduł płatności zbliżeniowych. Producent zapewnia też o użyciu najnowszych metod kryptograficznych do zabezpieczenia danych osobowych kart i samego właściciela.

Opaska TWIN Smart będzie dostępna od sierpnia i ma kosztować 390 euro (około 1700 zł).

 

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj