Jeśli nie czujesz potrzeby posiadania inteligentnych zegarków, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Firma Montblanc będzie wprowadzała na rynek urządzenie, które pozwoli dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą klasycznych zegarków.

Chodzi o moduł TWIN Smart, który będzie instalowany na pasku od zegarka. Pasek Montblanc TWIN Smart Strap powstał we współpracy z organizacją Visa.

Montblanc TWIN Smart Strap wyposażony jest w lekki inteligentny moduł wykonany ze stali nierdzewnej i pokryty zakrzywionym, odpornym na zarysowania szkłem. Pod szkłem znajduje się monochromatyczny wyświetlacz OLED na którym są wyświetlanie powiadomienia. Jest też wyposażony w technologię Bluetooth i NFC, moduł jest również wodoodporny IP68 i może wytrzymać do jednego tygodnia na jednym ładowaniu.

Dzięki aplikacji Montblanc Twin, będzie można dodać aż do pięciu kart płatniczych. Dodatkowo pasek obsługuje powiadomienia, liczenie kroków no i dokonywanie płatności.

Opaska jest też bezpieczna. W przypadku kradzieży wyłączany jest moduł płatności zbliżeniowych. Producent zapewnia też o użyciu najnowszych metod kryptograficznych do zabezpieczenia danych osobowych kart i samego właściciela.

Opaska TWIN Smart będzie dostępna od sierpnia i ma kosztować 390 euro (około 1700 zł).

 

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj