Ciekawostki technologiczne Wearables Zdrowie

Fitbit Sense – smartwatch z pomiarem EDA, EKG i temperatury ciała

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj Fitbit zaprezentował swój najnowszy smartwatch – Fitbit Sense! Wyjątkowy smartwatch który pozwala mierzyć EDA, EKG i temperaturę.

Nie będę owijał w bawełnę, że konkretnie ten model wzbudzał najwięcej emocji podczas premiery. Wszystko za sprawą trzech sensorów, które oczywiście dbają o nasze zdrowie.

Poniżej znajdziecie opis pomiarów jakie może wykonać Fitbit Sense.

EDA – czyli pomiar aktywności elektrodermalnej pomagający zarządzać stresem

Dla wieli ten termin może nie być jasny. Aktywność elektrodermalna to nic innego jak zjawiska elektryczne generowane przez skórę i mierzone na jej powierzchni. W tym konkretnym przypadku Fitbit Sense będzie mierzył potliwość na naszej skórze by ocenić poziom stresu. Aby wykonać pomiar wystarczy położyć dłoń na urządzeniu i sprawdzać pomiar w aplikacji EDA Scan.

Pomiar EKG

Widać, że Fitbit poważnie myśli o konkurowaniu z Apple Watch. Model Sense to pierwszy smartwatch firmy z możliwością pomiaru EKG. Dzięki temu możma wykryć nieregularne rytmy serca znane jako migotanie przedsionków. W celu wykonania pomiaru należy umieścić palce na rogach tarczy. „Badanie” trwa 30 sekund.

Funkcja pulsoksymetru czyli pomiar wysycenia krwi tlenem

Czyli jest to pomiar saturacji (SpO2). Czujnik daje możliwość sprawdzenia podstawowych parametrów życiowych – poza saturacją, mierzy również tętno.

Pomiar temperatury

Fitbit Sense będzie mierzył temperaturę skóry na nadgarstku, dzięki czemu będzie można wcześniej wykrywać potencjalne dolegliwości.

To co jeszcze jest warte uwagi w Fitbit Sense, to:

Fitbit Sense jest kierowany do wszystkich, a nie tylko do osób aktywnych fizycznie.

Cena Fitbit Sense

Koszt tego smartwatcha to około 1600 zł.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj