Ciekawostki technologiczne Zdrowie

Robot-pies z Boston Dynamics patroluje singapurski park by walczyć z COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr

Cała ta pandemia koronawirusa COVID-19 powoduje, że pomysły które mogłyby być wdrożone w życie za kilka(naście) lat mają miejsce tu i teraz. Jeden z robotów od Boston Dynamics patroluje jeden z singapurskich parków.

Chodzi o część parku Bishan-Ang Mo Kio. Zadaniem Spota, bo tak nazywa się ów robot, jest przypominanie przebywającym w parku o odpowiedniem dystansie społecznym. Jeżeli maszyna wykryje, że ktoś nie przestrzega zaleceń zostanie wydany komunikat głosowy.

Projekt wystartował się 8 maja i będzie trwał dwa tygodnie. Jest to etap testowy, który ma sprawdzić jak taki patrol okaże się skuteczny. Główną ideą jest by ograniczyć zasoby służb porządkowych do pilnowania obywateli pod kątem przestrzegania rządowych wytycznych.

Czytaj także: Co już wiemy na temat leku na koronawirusa COVID-19?

Obecnie robot jest zdalnie sterowany przez jednego funkcjonariusza. Głównym Spot jest wyposażony w kamerę oraz odpowiedni software, który umożliwia oszacowanie ilości osób znajdujących się w parku.

Jeżeli wyniki testów będą zadowalające, to podobne roboty-psy będą „patrolować” inne parki.

Źródło: tech.gov.sg

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Rozwój technologiczny i unowocześnianie maszyn pozwalają na znacznie uproszczenie życia ludzi. Tak jak zostało to już poruszone w artykule roboty są wykorzystywane do pilnowania obywateli pod kątem przestrzegania wytycznych w przypadku Covid-19. Zajmujemy się obróbką mechaniczną, która dostarcza podzespoły dla takich złożonych maszyn. Ale pewnie część z nich pochodzi z produkcji odlewniczej jak również z drukarek 3d. To ciekawe rozwiązania i kibicujemy rozwojowi takiej innowacji.

Skomentuj