Informacje prasowe Programowanie

Klub Młodego Programisty teraz w Twoim domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kluby Młodego Programisty wracają w nowej odsłonie! Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, w których – za darmo! – będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Minęły już prawie dwa miesiące odkąd, w trosce o zdrowie nas wszystkich, byliśmy zmuszeni zawiesić zajęcia w Klubach Młodego Programisty (KMP) oraz zapisy na kolejne cykle. Staraliśmy się jednak, żebyście nie zapomnieli o nauce programowania, dlatego ogłosiliśmy cykl #20minutzprogramowaniem.

Czytaj także: Programista, zawód o dużym zaufaniu społecznym, zarobkach i wpływie na nasze życie

Ale nie tylko! 16 stacjonarnych Klubów, działających od jesieni 2018 r., specjalnie dla Was przenieśliśmy w tym czasie do sieci – tworząc nową edycję KMP – Kluby Młodego Programisty online.

Ta nowa formuła została przygotowana specjalnie z myślą o tych wszystkich dzieciach, które chciałyby zacząć przygodę z programowaniem, a nie miały do tej pory takiej możliwości i których rodzice, czekali na nasze kolejne rekrutacje.

Zobacz też: Języki programowania dla dzieci – jakie i dlaczego?

Wystarczy jedno kliknięcie

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Nauka i zabawa – czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że możliwe, przekonało się o tym kilkadziesiąt tysięcy uczestników zajęć organizowanych w Klubach Młodego Programisty. Wiemy, że tęskniliście za warsztatami i że wielu z Was chciałoby tego spróbować. Dlatego przygotowaliśmy Kluby Młodego Programisty w wersji online. Cykl dziesięciu spotkań, gdzie będziemy łączyć naukę i zabawę. Skorzystajcie z tej szansy.
minister cyfryzacji Marek Zagórski

Zapisy: klubmlodegoprogramisty.pl

Zajęcia online ruszają 19 i 20 maja

Cykle będą miały taki sam format, jak zajęcia stacjonarne – każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 10 zajęciach:

  • Maluchy z klas 1-3 zapraszamy od 19 maja (przez 10 tygodni) – w każdy wtorek, w godz. 17.30-18.30.
  • Natomiast starsze dzieci, z klas 4-6 – w każdą środę od 20 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30-18.30.

Uwaga! Jeśli nie możecie wziąć udziału w naszych zajęciach w podanych terminach, śledźcie nasz kanał na YouTube. Znajdziecie tam zapis każdych kolejnych zajęć.

Wirtualne roboty

Na naszych stacjonarnych zajęciach dzieci i rodzice pracują z robotami edukacyjnymi, tabletami oraz matami edukacyjnymi. Tym razem nie będzie inaczej! Dołączcie do nas i programujcie offline na wirtualnej macie i zaprogramujcie wirtualnego robota!

Zajęcia będą odbywały się online, ale to nie znaczy, że będziemy siedzieć przed komputerem i pisać skomplikowany kod. Będziemy natomiast świetnie się bawić i udowadniać, że nauka programowania to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Zmieniamy się dla Was

Kluby Młodego Programisty otworzyliśmy jesienią 2018 r. Od tej pory nasze zajęcia cieszą się niemalejącą popularnością. Tylko w ubiegłym – 2019 roku – wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników. Przez 12 miesięcy ubiegłego roku zorganizowaliśmy dla nich 1622 warsztaty.

Zajęcia tak urozmaicone zawsze są bardzo dobrze odbierane przez dzieci. Tu także ta reguła się potwierdza. Mój syn bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia, a po powrocie opowiada o nich z wielkim przejęciem. Z moich obserwacji wynika, że zarówno temat programowania, jak i samych robotów jest dla dzieci czymś naturalnym i przez otaczającą ich elektronikę szybciej się tego uczą

mówi mama uczestnika zeszłorocznego cyklu.

W dotychczasowej formule w każdym województwie działał jeden stacjonarny klub. Zależało nam, aby dotrzeć do dzieci z mniejszych miast. W większych miejscowościach oferta zajęć pozaszkolnych jest bogatsza i łatwiej dostępna. Dlatego KMP otworzyliśmy w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

Teraz, adaptując się do nowej sytuacji, zapraszamy Was do nowego – internetowego – Klubu. Gwarantujemy, że czeka Was tam równie świetna przygoda!

Liczba miejsc jest ograniczona!

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski! Dla tych, którzy wezmą udział w większości zajęć – certyfikat uczestnika!


Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj