Ciekawostki technologiczne Njusy Telefony

W Holandii, od 1 stycznia 2024 r., będzie zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Holenderski Minister Edukacji Kultury i Nauki, Robbert Dijkgraaf, ogłosił, że telefony komórkowe wraz z innymi inteligentnymi urządzeniami nie będą już dozwolone w salach lekcyjnych w szkołach w Holandii od 1 stycznia 2024 roku. Ma to ograniczyć potencjalne rozpraszanie uwagi wśród uczniów.

Holenderski rząd ma nadzieję, że – jeśli zostanie właściwie wdrożony – zakaz ograniczy rozpraszanie uwagi i poprawi wyniki uczniów.

Mimo, że telefony komórkowe są nieodłącznym elementem naszego życia, nie powinny być używane w klasie. Uczniowie muszą umieć się skoncentrować i mieć możliwość dobrze się uczyć. Z badań naukowych wiemy, że telefony komórkowe zakłócają ten proces… Musimy chronić przed tym uczniów.Robbert Dijkgraaf, Minister Edukacji Kultury i Nauki Holandii

Skuteczność zakazu zostanie zweryfikowana latem 2024 r.

Rząd wyjaśnia, że telefony komórkowe powinny być dozwolone tylko wtedy, gdy są „niezbędne podczas lekcji” lub dla uczniów, którzy „są uzależnienie od telefonów z powodów medycznych czy niepełnosprawności”.

Ewaluacja tego prawa ma być przeprowadzona w wakacje. Na podstawienie zebranych wyników tamtejszy MEN będzie myślał co dalej.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj