Ciekawostki technologiczne

L’Oreal inwestuje w rozszerzoną rzeczywistość by zmienić branżę kosmetyczną

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeszcze kilka lat temu firmy kosmetyczne polegały na papierowych blankietach i katalogach, które umożliwiały złożenie zamówień. W dobie rozwijającej się technologii, trzeba iść z jej duchem, żeby nie zostać za konkurencją. Taki krok właśnie podjął paryski L’Oreal. Podpisanie umowy z Modiface, firmą tworzącą aplikacje mobilne, przyniosło aplikację, dzięki której można zobaczyć, jaki rodzaj makijażu będzie najlepiej pasował do użytkownika – przed Państwem Makeup Genius.

Posiadanie smartfona jest jak możliwość korzystania z Internetu. Mają go wszyscy i każdy korzysta niemal codziennie. A skoro smartfon, to łączność z Internetem, pobieranie i instalowanie aplikacji i zabijanie nimi czasu. Czemu więc nie stworzyć aplikacji na telefon do tworzenia makijażu? Pomysł niezły, tylko że inne firmy kosmetyczne już od jakiegoś czasu korzystają z podobnych udogodnień i cieszą się niemałą popularnością. Ot, chociażby apka firmy Benefit, która pokazuje, jakie brwi będą pasowały do danego użytkownika. Sephora z kolei dumnie chwali się Wizualnym Artystą (Visual Artist), który daje możliwość testowania tysięcy odcieni różów, bronzerów, konturówek, rozjaśniaczy i czego dusza zapragnie w czasie rzeczywistym.

Wirtualny artystka
Wirtualny artystka

Aplikacja L’Oreala łączy w sobie funkcjonalności dwóch poprzednio wymienionych programów. Można sprawdzać wszystkie rodzaje kosmetyków w czasie rzeczywistym dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Do tego dodajmy możliwości poprzedniej apki, która również była owocem współpracy paryskiego giganta z Modiface – eksperymenty z fryzurą – i otrzymamy kompleksowy zestaw tworzenia całkiem fajnego wyglądu.

Czy warto? Na pewno lepiej ściągnąć apkę za darmo (waży niecałe 40MB) i spróbować samemu niż drałować do drogerii po drogi produkt, który na dobrą sprawę może jedynie zrujnować wizerunek. Ewentualnie, jeśli efekty widoczne na wyświetlaczu telefonu po sprawdzeniu konkretnego kosmetyku będą zadowalające, można go zamówić przez aplikację. Samych produktów jest tyle, że nie wiadomo, od czego zacząć.

Algorytmy Modiface zostały zaimplementowane z Samsungu Galaxy S9. Pewnie mało kto z Was wie, że w Bixby Vision znajduje się specjalna aplikacja do tworzenia wirtualnego makijażu.

ModiFace dla iOS | ModiFace dla Androida

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 4

  1. Ciekaw jestem czy to takie przydatne i użyteczne 🙂 Trzeba podpytać jakiejś kobitki 🙂

  2. Do dnia dzisiejszego mam apkę (jeszcze na CD z jakiejś gazety) do dobierania fryzur.
    Przydatność jej była taka sobie ale zabawa przednia – może o to chodzi gigantowi L’Oreal.
    Każdy sposób na zwrócenie uwagi na produkt jest ważny. Zamiast słuchania hitów YT i testowania
    wytrzymałości uszu może lepiej obejrzeć się w modnym makijażu 🙂

  3. Ja też pamiętam taką apkę, o której pisał Antek 🙂 Kobietom łatwiej zdecydować się na zmiany jak mogą podejrzeć efekt końcowy 🙂

Skomentuj