Laptopy

Obraz 3D bez okularów w laptopie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Fantastyczne rozwiązanie, jakim jest laptop Toshiby o wdzięcznej nazwie Qosmio F750 zapewnia efekt trójwymiarowości. Nie byłoby w tym nic zaskakującego i nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że korzystając z tego laptopa nie trzeba mieć na nosie specjalnych trójwymiarowych okularów, by cieszyć się tym efektem. To kamera zainstalowana w tym produkcie będzie miała za zadanie śledzić położenie oczu i na tej podstawie dostosuje widziany obraz do momentu osiągnięcia zadowalającego obrazu w technologii 3D. Co więcej – efekt będzie widoczny nawet wtedy, gdy będziemy ruszać głową. Czyli znów pokazujemy, że to komputer ma się dostosować do nas a nie odwrotnie.

 

Jak to właściwie działa?

To jednak nie wszystkie niespodzianki, które oferuje nam ten nowy model laptopa od japońskiego producenta. Ciekawą opcją jest również ta, że omawiany notebook jest w stanie pokazać w jednym czasie obraz w 3D jak i w 2D. Rzecz jasna w osobnych oknach, ale jednak i tak jest to duże ułatwienie i wygoda. Każdy kto lubi poszerzać swoją wiedzę na pewno zastanawia się w tym momencie jak to w ogóle możliwe. Sekret działania prawdopodobnie tkwi w samym wyświetlaczu Full HD, który został pokryty powłoką soczewkową o specjalnym działaniu. To właśnie ona stwarza możliwość wytworzenia efektu 3D, który tak zachwyca. To oczywiście nie koniec, warto również przyjrzeć się roli kamery. To ona poprzez natychmiastową korektę i przechwytywanie ruchu gałek ocznych działa w ten kompletny sposób.

 

Co daje to każdemu zwykłemu użytkownikowi? Pierwszy na świecie laptop o technologii trójwymiarowej, z którego można korzystać bez konieczności zakładania okularów specjalnie przeznaczonych do odczytu obrazu w technologii 3D właśnie. Jedynym minusem jest póki co fakt, że dwie osoby nie będą mogły już w tym samym czasie cieszyć się z tej funkcji, ale jesteśmy pewni, że w niedługim czasie Toshiba i z tym problemem sobie poradzi, zaskakując nas nowym, ciekawym rozwiązaniem.

 

Na koniec jeszcze parę słów o samych parametrach: procesor Intel Core i7 (2,0GHz), dysk twardy o pojemności 640 GB i nagrywarka płyt Blu-Ray również zasługują na uwagę.

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj