Poradniki

Korzyści kolokacji serwerów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kolokacja serwerów jest typem usługi polegającej na możliwości wstawienia własnego serwera do serwerowni firmy, która taką usługę oferuje. Równocześnie firma ta sprawuje opiekę nad powierzanym im sprzętem oraz dba o jego poprawne funkcjonowanie. Poniżej znajdziesz korzyści jakie niesie za sobą takie rozwiązanie oraz podpowiedź z usług jakiej firmy skorzystać aby się nie zawieźć.

Kolokacji serwerów – korzyści

Kolokacja serwera to przede wszystkim szybkie i niezawodne podłączenie do Internetu. Jeśli skorzystasz z usług rzetelnej firmy będzie to łącze o zdecydowanie wyższej przepustowości niż łącza powszechnie dostępne dla zwykłych firm i osób prywatnych. Co więcej, firmy oferujące kolokacje posiadają łącza zapasowe, które w wypadku awarii są natychmiast uruchamiane.

W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia, awarii, braku Internetu bądź zasilania, firmy udostępniające swoje serwerownie zapewniają natychmiastowe reagowanie. Sprawna obsługa serwerowni przede wszystkim polega na dbaniu o ciągłość zasilania i dostęp do Internetu. Każda awaria traktowana jest priorytetowo. Dodatkowym atutem jest pomoc doświadczonych administratorów sieci. Dobre firmy oferują swoim klientom wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Kolejną korzyścią płynącą z kolokacji serwera jest pewność, że będzie on miał zapewnione optymalnych warunki. Oznacza to, iż w miejscu, w którym będzie znajdował się serwer będzie panowała idealna wilgotność i temperatura powietrza, a pomieszczenie zaopatrzone będzie w zasilanie awaryjne wraz z generatorami prądotwórczymi oraz instalacje przeciwpożarowe. Wszyscy, którzy maja do czynienia z serowarami doskonale wiedzą, że jest to niezwykle ważne do ich prawidłowego funkcjonowania. Bardzo ważną zaletą kolokacji jest cena. Korzystanie z usług firmy zewnętrznej gwarantuje niższy koszt od indywidualnego zakupu i utrzymywania serwera. Nie trzeba inwestować w niezależne, dobre łącza do Internetu oraz w całą niezbędną infrastrukturę i zabezpieczenia.

Wszystkie to korzyści sprawiają, że właściciele serwera poświęcają właśnie im całą swoją uwagę. Nie muszą martwić się o bezpieczeństwo sprzętu, dostęp do Internetu czy warunki panujące w serwerowni. To znacznie upraszcza i przyspiesza pracę.

Kolokacja serwerów w SDC

Jednym z liderów świadczących usługi kolokacji na polskim rynku jest działająca od ponad 20 lat firma Sprint Data Center. Oferuje ona kolokację różnych serwerów, a także całych szaf. Główna serwerownia Sprint Data Center działa w Olsztynie, gotowa do przyjęcia 60 szaf serwerowych typu Rack 42U. Wszystkie serwery znajdują się w klimatyzowanym pomieszczeniu o ścisłej kontroli dostępu, posiadającym niepalną podłogę techniczną oraz inteligentny systemem nawiewu podłogowego. Oczywiście serwerownia zaopatrzona jest w agregaty awaryjne. Wynajęcia miejsca na serwer oraz płatności można dokonać poprzez stronę internetową – jest do duża wygoda. Cena wynajęcia całej szafy jest negocjowana indywidualnie.

Firma gwarantuje elastyczną infrastrukturę IT, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie się do wszystkich potrzeb klientów. Szczegółowa oferta firmy znajduje się pod adresem www.sprintdatacenter.pl. SDC zapewnia bezawaryjność, ciągłość pracy dzieci zespołowi najlepszych specjalistów oraz zastosowanie najnowocześniejszych technologii. Oferta SDC jest atrakcyjna na runku dzięki połączeniu innowacyjności, zastosowanych rozwiązań oraz wysokiej klasy obsługi z przystępna ceną. Dowodem tego są liczne certyfikaty oraz wygrana w konkursie „Najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur” w kategorii produkt przemysłowy.

Kolokacja serwerów to przede wszystkim wygoda i oszczędność. Ten sposób zarządzania serwerem doceniło już wiele firm. Jeśli posiadasz serwer warto przekonać się samemu, jak wiele czasu można zaoszczędzić wstawiając go do profesjonalnej serwerowni.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj