Google Laptopy Njusy

ChromeOS Flex da drugie życie staremu komputerowi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Google zrobiło kolejny krok w rozwoju swojego systemu operacyjnego dla komputerów. Tym razem stworzony został ChromeOS Flex, który ożywi stary komputer.

Pod terminem stary komputer znajdują się wszystkie stacjonarne komputery jak i laptopy. Co ciekawe, stare MacBooki też będą mogły skorzystać z tego systemu operacyjnego. W przypadku laptopów z logiem nadgryzionego jabłka wpierane są te wyprodukowane od 2010 roku.

Czytaj także: Chromebook i ChromeOS – co jest i czy warto kupić?

Instalacja będzie możliwa dzięki rozruchowemu USB, który wystarczy włożyć do przestarzałego sprzętu. Wtedy można zobaczyć jak wszystko się będzie zachowywać.

Sam ChromeOS działa w chmurze i wystarczy mieć konto w ekosystemie Google.

Czytaj również: Recenzja Chromebooka Acer 314

Firma podaje, że ChromeOS Flex wygląd i działanie w taki sam sposób jak ChromeOS, który znajdziemy na Chromebookach. Różnica polega na tym, że w tej wersji systemu nie znajdziemy sklepu Google Play. Ponadto, w zależności od komputera mogą pojawić się dodatkowego ograniczenia systemowe.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj