Drony Njusy

Warszawa (Bielany): zestrzelił drona wartego 45 tysięcy złotych!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak podaje dzisiaj Komenda Rejonowa Policji Bielany, Żoliborz – bielańscy kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który strzelał do drona z wiatrówki. Historia trochę śmieszna i trochę smutna.

Kilka dni temu, jedna z bielańskich spółdzielni mieszkaniowych z Bielan zleciła firmie zewnętrznej sprawdzenie izolacji. Tego typu zadanie można wykonać między innymi za pomocą drona z kamerą termowizyjną.

Po jakimś czasie operator drona zauważył, że urządzenie jest uszkodzone i rozpoczęło procedurę awaryjnego lądowania. Gdy dron wylądował dostał jeszcze workiem z wodą.

42-letni mieszkaniec Bielan ma postawione zarzuty z tytułu uszkodzenia mienia o wartości 45 tysięcy złotych za co grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Co to za dron za 45 tysięcy zł?

Uszkodzony dron przez mieszkańca Warszawskich Bielan
Uszkodzony dron przez mieszkańca Warszawskich Bielan

Szkoda sprzętu, bo tani nie jest. Ze zdjęć jakie opublikowała policja można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że to był dron DJI Matryce 30T z kamerą termowizyjną. I taki zestaw kosztuje 43 tyś. złotych.

Dji Matrice 30T Z Kamerą Termowizyjną Zobacz ceny na Ceneo

To co mnie szczególnie interesuje, to czy spółdzielnia mieszkaniowa poinformowała swoich mieszkańców, że ktoś może latać dronem i zaglądać w okna? Pomijając już ten fakt, nie upoważniało to tego pana by niszczyć czyjś sprzęt.

To co panu można pogratulować to celu, bo trafić drona woreczkiem z wodą z siódmego piętra nie jest proste.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj