Ciekawostki technologiczne Drony Zdrowie

USA: drony dostarczają środki medyczne szpitalom w walce z koronawirusem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Cała ta sytuacja z koronawirusem sprzyja rozwojowi technologii, i co ważniejsze, biurokracja jest mniej uciążliwa. Powtarzam to za każdym razem. Drony firmy Zipline rozpoczęły dostarczanie środków medycznych szpitalom w USA.

Stany Zjednoczone dość mocno zostały dotknięte pandemią koronawirusa. Wiele firm przyłącza się do walki i pomocy.

Drony Zipline dostarczają sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej do Centrum Medycznego Novant Health w Charlotte w Północnej Karolinie. Przedstawiciele firmy mówią, że jest to pierwsza operacja logistyczna związana z dronami, która ma pomóc szpitalom w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Do tej pory firma Zipline uzyskała zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego (FAA) na loty na dwóch trasach, z przelotami w obie strony od 30 do 50 kilometrów. Łączny zasięg dronów firmy wynosi 160 km. Oznacza to, że są one w stanie dotrzeć do kolejnych 30 nowych obiektów służby zdrowia.

Drony Zipline osiągają prędkość 110 km/h! Po dotarciu do celu ładunek jest zrzucany za pomocą spadochronu. Plusem tego rozwiązania jest brak dodatkowej infrastruktury do przyjmowania dostaw (np. specjalne lądowiska). Jeden taki dron może przetransportować do paczkę o wadze do 2 kg.

Informacje o firmie Zipline pojawiały się na blogu. Drony tej firmy są wykorzystywane w Rwandzie do dostarczania krwi.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj