Ciekawostki naukowe Ciekawostki technologiczne Njusy

Elon Musk zrobił to! Neuralink wszczepiła chip do ludzkiego mózgu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy śledzicie tego typu informacje, ale ostatnia wiadomość od Elona Muska to prawdziwa bomba! W dość lakoniczne wiadomości na portalu X, miliarder poinformował świat o wszczepieniu chipu do ludzkiego mózgu.

Zobaczcie sobie powyższą wiadomość. Mowa o nowym produkcie o nazwie Telepathy (telepatia). Tłumacząc słowa Elona Muska dowiemy się, że tego typu czip umożliwia sterowanie telefonem lub komputerem, a za ich pośrednictwem niemal dowolnym urządzeniem, za pomocą tylko myśli.

Osobami, które jako pierwsze dostaną ten „gadżet” będą te które straciły kontrolę nad swoimi kończynami.

Co to oznacza w praktyce? W sumie, to nie wiadomo. Z jednej strony fajnie, że kolejne bariery zostają łamane. Z drugiej nie znamy szczegółów na temat pacjenta. Kim jest, jak się czuje, co teraz może robić itd.

Jedno jest pewne Elon Musk i jego firma, Neuralink, jest coraz bliżej stworzenia interfejsu łączącego nasz mózg z elektroniką.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj