Amazon właśnie zrobił kolejny krop w przód by dostawa produktów z tej platformy była jeszcze szybsza. Amerykańskie media poinformowały, że w firma dostała zgodę na dostawę paczek za pomocą dronów.

Owa niezgoda nie oznacza jeszcze, że Amazon jest gotowy na wysyłanie dronów do klientów z paczkami. To dopiero początek długiej która, która już trwa od 2013 roku. Po wstępnym testach firma dopiero w ubiegłym roku złożyła wniosek do Federalnej Agencji Lotnictwa o stosowne pozwolenia. Pozytywna decyzja przyszła kilka dni temu.

Usługa Amazon Prime Air, czyli dostawy dronami, to kolejny krok zbliżający firmę do celu jakim jest dostawa zamówienia w 30 minut.

Dzięki tej decyzji, Amazon dalej będzie testował swoją flotę, ale już na klientach. Dostawy mają być realizowane początkowo na terenach słabo zaludnionych oraz dla klientów którzy mają wykupioną usługę Amazon Prime.

Drony Amazona mają zasięg około 24 km i będą mogły brał ładunek o maksymalnej wadze do 2,3 kilogramów.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj