Ciekawostki technologiczne Programowanie

Lyndsey Scott – modelka Victoria’s Secret, która jest programistką iOS

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciekawa historia przetoczyła się przez świat programistyczny. Okazało się, że jedna z modelek Victoria’s Secret – Lyndsey Scott – jest programistką. Wiele osób nie mogło w to uwierzyć, bo jak to, modelka? Jak modelka może być programistką a nawet używać swojego mózgu?!

Czy stereotyp programisty może iść w parze ze stereotypem modelki? Okazuje się, że w tym konkretnym przypadku może.

View this post on Instagram

Just saw this post. Thanks, for the shout-out @coding.engineer! 🙏That said, I normally try to ignore negatively, but decided to jump into the comment section of this one. Not trying to brag lol, just stating facts in the hope I’ll convince at least one negative commenter that programmers can come in all shapes, sizes, genders, races, etc. so they’ll think twice before doubting other women and girls they encounter in tech. (Thanks for tagging me @thanos_codes! ❤️) #Repost @coding.engineer ・・・ CODING IS FOR ANYONE! @science @girlswhocode @blackgirlscode From @codingblog #coding #codinglife #codingisfun #codingpics #coder #coderlife #programmer #programmers #programmerslife #programmerlife #programmerhumor #programming #programmings #programminglife #programmingcontest

A post shared by Lyndsey Scott (@lyndsey360) on

Wszystko zaczęło się od postu na Instagramie w którym podano, że tytułowa modelka jest programistką i potrafi bardzo dobrze programować w takich językach jak C++, Java, Python, Objective-C oraz MIPS. Problem w tym, że profil, który udostępnił tą informację jest profilem serwującym dowcipy i memy programistyczne. Część jego odbiorców uznało ten wpis jako zacny żarcik i postanowiło „kręcić bękę” z tej modelki. Wszystkim tym trollom buzie zamknęła sama Lyndsey Scott.

Modelka podała linki m.in. do swojego profilu na StackOverflow który dobitnie rozwiał wszelkie wątpliwości na temat jej umiejętności (ilość zabranych punktów za udzielanie rad i rozwiązywanie problemów programistycznych). Co więcej, uczestniczyła w tworzeniu różnego rodzaju tutoriali dla programistów iOS. Lyndsey zaczęła swoją przygodę w wieku 12 lat. Przez kolejne lata zdobywała doświadczenie w programowaniu na iOS i dzięki temu łapała pierwsze zlecenia. Najciekawsze jest to, że programowanie dzieliła z modelingiem i była w stanie dalej rozwijać się, łapać coraz lepiej płatne zlecenia.

Przypadek Lyndsey odbił się szerokim echem w zachodnich mediach. Modelka porównała to wydarzenie z życiem codziennym innych kobiet w branży programistycznej, że często nie są doceniane i stają się obiektem kpin czy żartów.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Kurcze gratulacje dla niej, nie za fakt bycia modelką tylko to że dała rade pogodzić obie kariery świetny przykład dla innych nie tylko kobiet ale i facetów którzy przez prace się zaniedbują.

Skomentuj