Ciekawostki technologiczne Technologie w bankowości

Blikiem można doładować konto w AppStore

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ale mnie nowość w Apple AppStore ominęła. Okazuje się, że płatności BLIK-iem są możliwe w tym sklepie! Dzisiaj się o tym dowiedziałem. Wszystko za sprawą utraconej ważności mojej karty płatniczej.

Gdy dodajesz kartę do konta w AppStorze, to jest czynność którą robisz raz aż do utraty ważności terminu. Przez ten czas wszystko działa jak należy. Możesz kupować gry lub aplikacje i wykupywać płatne subskrypcje. Przez conajmniej okres ważności karty nie zmienisz formy płatności. Tak było w moim przypadku. Do dzisiaj.

Czytaj również: Płatności Blik ze stale rosnącą popularnością – pokonał karty, teraz przenosi się poza Polskę

Gdy aktualizowałem formę płatności (iPhone 8) ku mojemu zdziwieniu pojawiła się opcja BLIK. Tą formą płatności można tylko i wyłącznie doładować konto. Środki z tego tytułu można wykorzystać na zakupy i subskrypcje.

Zrobiłem szybkie rozeznanie w tym temacie i okazuje się, że płatności BLIK w AppStore są możliwe od listopada 2020 r. Dziwne, że przeoczyłem tego typu wiadomość. Jestem dużym fanem tego typu płatności i korzystam z niego systematycznie – robię szybkie przelewy na konto czy płatności w sklepach internetowych.

Fajnie, że tego typu produkt dostrzegło samo Apple.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj