Ciekawostki technologiczne

W Chinach dzieci i młodzież mogą grać tylko w weekendy i święta po godzinie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Cytując klasyka: mają rozmach… . Chiny wprowadzają nowe ograniczenia dla nieletnich związane z czasem grania w gry online. Nowe restrykcje są jeszcze bardziej surowsze.

Nowe ograniczenia będą dotyczyć osób poniżej 18 roku życia. Czas jaki będą mogły poświęcić na gry online, to tylko jedna godzina dziennie. I to tylko w weekendy i święta. I tylko między godziną 20 a 21. Chiński rząd wprowadza te ograniczenia gdyż troszczy się zdrowie fizyczne i psychiczne swoich najmłodszych obywateli. Chce w ten sposób walczyć z uzależnieniem od gier.

Czytaj także: Uzależnienie od gier komputerowych uznane jako choroba

Obecnie w Chinach w gry wideo gra ponad 110 milionów nieletnich i spodziewamy się, że nowe ograniczenia doprowadzą do spadku liczby graczy, ilości czasu i pieniędzy wśród graczy poniżej 18 roku życia. Daniel Ahmad analityk NIKO PARTNERS

Za przestrzeganie tych zasad zostały obarczone firmy udostępniające gier online. Każdy gracz będzie zobligowany do zalogowania się swoimi prawdziwymi danymi (imię i nazwisko). Co więcej firmy te nie będą mogły świadczyć usług po za wyznaczonymi godzinami.

Najnowsze ograniczenia znoszą te, które obowiązywały dotychczas. Zgodnie z przepisami z 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia mogły grać w gry przez półtorej godziny dziennie przez większość dni.

Źródło: CNBC

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Jak to dobrze, że rząd wie lepiej. Zaskakujące jest to, że nikt nie zwrócił uwagi na słowa „rząd […] troszczy się o zdrowie fizyczne i psychiczne swoich najmłodszych obywateli”. Hmm coś mi to przypomina.. Lata 70′? Komunizm?

Skomentuj