Ciekawostki technologiczne Google

Google 3D Animals – czyli zaproś zwierzę do swojego domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy wiecie, ale Google ma ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o edukację. Dzisiaj opiszę jak Google wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość aby móc zobaczyć różne zwierzęta. I to bez wychodzenia do ZOO. W swoim telefonie.

Co więcej, każde zwierzę można zobaczyć w naturalnej wielkości. Idealnym takim przykładem będzie żyrafa. Ale po kolei.

Jak uruchomić Google 3D na swoim telefonie?

  1. Aby skorzystać z Google Animals 3D będziesz potrzebował telefonu z aparatem. Dzisiaj prawie każdy ma taki na wyposażeniu.
  2. Jeżeli posiadasz telefon Google (Pixel), to tej „bajer” masz od razu.
  3. W przypadku innych telefonów z Androidem czy iOS musisz pobrać aplikację Google wspierającą wyświetlanie modeli 3D. Inaczej mówiąc – aplikacja do obsługi rozszerzonej rzeczywistości.
    1. W przypadku telefonów z Androidem trzeba zainstalować Usługi Google Play dla Ar.
    2. Dla urządzeń z logiem nadryzioiego jabłka trzeba pobrać aplikację Google.

Jeżeli powyższy mamy zrobione, to możemy zacząć poszukiwania zwierzaków w wyszukiwarce. Można wpisać popularne zwierzęta takie jak: lew, żyrafa, panda czy tygrys. To czy możemy zobaczyć wybrane zwierzę sprawdzimy bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Jeżeli model 3D będzie dostępny pokaże się specjalna sekcja z przyciskiem „Wyświetl w 3D”.

Wyniki wyszukiwania dla Google Animals 3D.

Kliknięcie przycisku spowoduje otworzenie nowej strony z wybranym modelem 3D, którego można powiększać i zmniejszać oraz zmieniać pozycję. Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy zrobić sobie zdjęcie (lub nagrać film) z takim zwierzakiem lub sprawdzić jak duże jest zwierzę.

Specjalnie dla fanów Star Wars Google przygotowało …

Jeżeli jesteś fanem sagi Star Wars, to będziecie mogli sprawdzić jak prezentuje się np. obok jedna z postaci tego filmu. Wpiszcie sobie do wyszukiwarki „grogu” lub „baby joda”.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj