Ciekawostki technologiczne Poradniki

Czego nie robić na pierwszej randce (z technologicznego punktu widzenia)

Pinterest LinkedIn Tumblr

Idziesz na pierwszą randkę i nie wiesz co na niej robić? Jeden z amerykańskich serwisów randkowych przepytał swoich użytkowników pod tym kątem. Powstała całkiem ciekawa lista z tym czego nie robić na pierwszej randce, bo stracisz szansę na kolejną. Niestety, wszystkie są związane z telefonami.

Amerykański serwis randkowy Match.com, jak co roku, postanowił przepytać swoich użytkowników. Tym razem większość pytań dotyczyło technologii i sposobie jaki odgrywa na pierwszej randce. W ankiecie wzięło udział 5000 samotnych osób. Poniżej znajdziecie kilka rzeczy których nie robić na pierwszej randce.

„Ajfoniarze” są bardziej zadufani w sobie niż „Androidowcy”

Najciekawszym wynikiem tej ankiety okazał się fakt, że telefon jaki przyniesiesz na pierwszą randkę może Ci pomóc lub zaszkodzić. Chodzi tutaj o iPhone’y kontra telefony z systemem Android. Istnieje bowiem większe (bo aż 21-kronie) prawdopodobieństwo, że posiadacz iPhone’a negatywnie oceni swoją drugą połowę z Androidem. W drugą stronę to prawdopodobieństwo jest 15-krotnie mniejsze.

Wyłącz i schowaj telefon

Ankietowani wypowiedzieli się również na temat używania telefonów na pierwszej randce. Okazuje się, że:

  • 58% respondentów odpowiedziało, że nie życzy sobie by telefon leżał na stole.
  • 75% osób powiedziało, że nie powinno się odbierać telefonu na randce.
  • 65% uważa, że nie powinno się odpowiadać na SMS-y.
  • 41% bardzo nie podoba się, gdy druga osoba zabiera telefon do łazienki lub na zewnątrz. Tutaj respondenci obawiają się chyba plotkowania na ich temat.
Dbaj i inwestuj w swój telefon

Jeżeli z jakiś powodów musisz wyjąć swój telefon z kieszeni czy torebki to upewnij się, że jest zadbany i jest to najnowszy model. 92% kobiet przyznało, że posiadanie starszego modelu telefonu może osłabić szanse na drugą randkę. A co z pękniętymi szybkami? Na szczęście tylko 14% ankietowanych singli powiedziało, że może to być problemem.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że na moich pierwszych randkach zawsze dobre wrażenie robił kwiatek (lub jakiś bukiet). Zawsze. Podejrzewam, że dzięki temu prostemu trikowi „ajfoniarki” i „androidówki” będą lepiej na Ciebie patrzeć :).

Bukiet kwiatów na pierwszą randkę
Bukiet kwiatów na pierwszą randkę

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj