Ciekawostki technologiczne

Hologram Amy Winehouse wyruszy w trasę koncertową pod koniec 2019 roku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bardzo dobra informacja dla wszystkich fanów piosenkarki Amy Winehouse. Dzięki zdobyczom nowych technologi będzie można pójść na jej koncert pomimo jej przedwczesnej śmierci.

Informację o planowanej trasie koncertowej przekazał ojciec zmarłej wokalistki podczas corocznej gali Fundacji Amy Winehouse, która zajmuje się wspieraniem osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.

Wizualizacja artystki w postaci hologramu będzie możliwe dzięki firmie Base Hologram. Jako, że informacja pojawia się na blogu technologicznym to warto dodać trochę szczegółów. Szef Base Hologram powiedział, że tak na prawdę będzie to obraz 2D, który będzie emitował efekt 3D. Używanie tutaj słowa „hologram” jest lekkim nadużyciem i jest to tylko używane do celów marketingowych.

Trzeba przyznać, że przed firmą odpowiedzialną za wizualizację jest stoi bardzo duże wyzwanie. Przede wszystkim obraz musi być wyśmienitej jakości, bo w przeciwnym wypadku nic nie wyjdzie z trasy koncertowej. Tak było w przypadku koncertów z podobizną Whitney Houston – została ona odwołana przez spadkobierców gdy okazało się, że ​​obraz jest złej jakości.

Plan jest taki, by obok hologramu występowali muzycy grający muzykę na żywo. Pieniądze zebrane z trasy koncertowej Amy Winehouse będą przeznaczone na fundację jej imienia.

Amy Winehouse nie będzie pierwszą, „wskrzeszoną” artystką. W 2012 roku koncert dał Tupac, a w 2014 zaśpiewał Michael Jackson.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj