Telefony

iPhone SE (2020) – ukłon w stronę oszczednych?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple wypuszczając następcę iPhone’a 8 – iPhone SE – pokazuje, że telefon z logiem nadgryzionego jabłka nie musi być drogi. Czy to ukłon w stronę oszczędnych i czy można spodziewać się więcej, tańszych produktów?

Na te jedno z dwóch odpowiedzi znacie już odpowiedź. Tak, można wyprodukować „budżetowego ajfona”. Oczywiście cena idzie w parze z ilością bajerów jakich nie ma ten model w porównaniu z innymi. Zamiast trzech obiektywów jest jeden. iPhone SE (2020) nie też Face ID.

Zobacz też: Czy kupować najnowszy iPhone?

Wypuszczeniem tańszej wersji telefonu Apple chce trochę konkurować z azjatyckimi producentami, którzy mają spory udział w rynku. Chodzi tutaj głównie i Samsunga i Huawei.

Czytaj też: Jaki power bank wybrać i kupić?

Ceny iPhone’a SE drugiej generacji (2020)

  • iPhone SE 64 GB – 2199 zł
  • iPhone SE 128 GB – 2499 zł
  • iPhone SE 256 GB – 2949 zł

Każda wersja jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: biały, czarny i czerwony.

Co oferuje nowy iPhone SE?

Czip A13 Bionic, który już jest dostępny u iPhone’a 11 Pro. Touch ID, czyli funkcja odblokowywania odciskiem palca oraz wyświetlacz Retina HD w rozmiarze 4,7 cala. iPhone SE ma jednak tylko jeden aparat z tyłu, zamiast „płyty indukcyjnej” z trzema obiektywami.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj