Telefony

Nowe modele od Nokii. Seria X, G oraz C

Pinterest LinkedIn Tumblr

Fiński producent telefonów HMD Global przedstawił w Europie sześć nowych smartfonów Nokia oraz akcesoria audio. Premiera odbyła się pod hasłem: Love it. Trust it. Keep it., a wiele miejsca firma poświęciła podkreślaniu wartości związanych z odpowiedzialnym dostarczaniem najnowszych technologii. To także początek nowego nazewnictwa w trzech nowych liniach smatfonów: serii X, G i C.

Nowe serie i modele smartfonów Nokia w pigułce

  • Seria X: Nokia X20 i Nokia X10 – oferuje wyrafinowaną jakość i przeżycia, w których można się zakochać, trzyletnią gwarancję i w 100% biodegradowalne etui chroniące przed przypadkowymi upadkami i poślizgnięciami.
  • Seria G: Nokia G20 i Nokia G10 – innowacyjne funkcje w bardzo bezpiecznej obudowie, wspierane przez najdłuższą jak dotąd żywotność baterii.
  • Seria C: Nokia C10 i Nokia C20 – wygodne, wytrzymałe smartfony, które będą służyć przez lata.

HMD Global, producent telefonów i akcesoriów Nokia, ogłosił dziś swoją największą jak dotąd premierę, która obejmuje 6 nowych smartfonów – Nokia X20, Nokia X10, Nokia G20, Nokia G10, Nokia C20 i Nokia C10 – które zostały podzielone na trzy odrębne linie.

Najwyższej klasy seria Nokia X, zbalansowana seria G i podstawowa seria C zapewniają wysokiej jakości wrażenia, których konsumenci oczekują od europejskiego producenta telefonów komórkowych. Produkty zostały zaprojektowane z myślą o trwałości systemu i podzespołów. Dzięki nowatorskim zabezpieczeniom, wyjątkowej wytrzymałości i gwarancji aktualizacji oprogramowania, konsumenci będą mogli korzystać ze swoich smartfonów dłużej niż dotychczas.

Dzisiejszy dzień jest bez wątpienia bardziej wyjątkowy niż zwykłe premiery produktów. Minione 12 miesięcy było dla nas wyzwaniem, które dało nam również chwilę na zatrzymanie się, przemyślenie i przygotowanie do kolejnego dużego kroku w naszej podróży. Jako firma skupiamy się przede wszystkim na człowieku, a dopiero później na technologii, którą tworzymy. Nasza nowa linia smartfonów to właśnie odzwierciedlenie naszego podejścia do technologii i biznesu. Uruchomienie HMD Mobile to kamień milowy na naszej drodze do dostawcy wszystkich rozwiązań mobilnych, a to dopiero początek. Chcemy, abyście mieli pewność, że bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Smartfony Nokia są dostarczane z zabezpieczeniami i aktualizacjami oprogramowania, które zapewniają dodatkowy spokój. Chcemy też, aby ludzie, dzięki charakterystycznej trwałości naszych produktów, dłużej używali swoich telefonów.Florian Seiche, Prezes HMD Globa

Premiera serii X z Nokia X20 i Nokia X10

Nokia X20
Nokia X20

Główną rolę w portfolio Nokia odgrywają Nokia X20 i Nokia X10. Na swojej półce cenowej zapewniają wrażenia i jakość znacznie powyżej ich ceny. Oba zasilane są przez procesor Qualcomm® Snapdragon ™ 480 5G, który zapewnia wysoką wydajność i dostęp do globalnej sieci 5G. To smartfony z przejrzystym interfejsem Android™ One, działające na systemie Android 11 od razu po wyjęciu z pudełka. Fantastyczna optyka ZEISS i innowacyjne rozwiązania AI są sercem wszechstronnych opcji obrazowania. Dzięki szerokiemu, 6,67-calowemu wyświetlaczowi Full-HD z wtopionym aparatem, obraz będzie wyświetlany na wyraźnym, przyciągającym wzrok ekranie.

Nokia X20 jest wyposażona w imponujący przedni aparat 32 MP i poczwórny aparat tylni 64 MP. Zupełnie nowa funkcja Dual Sight aktywuje jednocześnie dwie kamery, dzięki czemu można uchwycić wiele ujęć jednocześnie, które następnie jeszcze zostaną ulepszone dzięki licznym opcjom znaków wodnych. Poczwórny aparat 48 MP, w który z kolei wyposażona jest Nokia X10, z funkcją nagrywania w trybie Cinematic posiada pełen zestaw profesjonalnych narzędzi do edycji, dzięki czemu można personalizować, stylizować i udostępniać wyróżniające się treści.

Nokia X20 i Nokia X10 są wyposażone w 100% biodegradowalne etui ochronne, zaprojektowane tak, aby było twarde w kontakcie z ziemią, ale delikatne dla Ziemi. W ramach walki z 12 000 ton e-odpadów, wytwarzanych przez ładowarki do telefonów komórkowych w Unii Europejskiej2, z pudełka zostały usunięte zasilacz i słuchawki3. W razie potrzeby można je kupić na Nokia.com, a uzyskane w ten sposób przychody zostaną przekazane organizacji CLEAR RIVERS, która działa na rzecz usuwania plastikowych odpadów z międzynarodowych dróg wodnych.

Premiera serii G z Nokia G20 i Nokia G10

Nokia G20
Nokia G20

Oba smartfony z serii G mają trzydniową żywotność baterii, jak dotąd najdłuższą w smartfonach Nokia. Nokia G20 debiutuje z trzyletnią gwarancją aktualizacji pakietów zabezpieczeń, które pomagają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych, oraz dwuletnią aktualizacji systemu operacyjnego. Smartfony będzie można odblokowywać twarzą i bocznym czytnikiem linii papilarnych, a uwagę przyciągnie imponujący 6,5-calowy wyświetlacz z wcięciem w kształcie łzy.

Nokia G20 to studio kreatywne, które mieści się w dłoni. Dzięki oszałamiającemu aparatowi 48 MP, dużej pamięci i wciągającemu dźwiękowi przestrzennemu OZO, możesz uchwycić, a następnie ponownie przeżyć niezapomniane chwile.

Nokia G10 ma potrójny tylny aparat i zaawansowane funkcje obrazowania z trybami fotografowania ulepszonymi przez AI, dzięki czemu wspomnienia będą doskonale uchwycone nawet przy słabym oświetleniu.

Nokia C20 i Nokia C10 dołączają do serii C

Nokia C10
Nokia C10

Seria C sprawia, że wysokiej jakości technologia smartfonów jest dostępna dla każdego. Najnowsze modele oferują szeroki 6,5-calowy wyświetlacz HD+ w niesamowitych cenach. Z systemem Android 11TM (wersja Go), zapewniającym do 20% lepszą wydajność, ulepszonymi funkcjami zabezpieczeń, a także cokwartalnymi aktualizacjami zabezpieczeń przez dwa lata, nowe smartfony Nokia z serii C są ciekawą ofertą dla osób poszukujących funkcjonalnych smartfonów.

Nokia C20 to smartfon o bardzo wysokiej jakości, wyposażony w przednią i tylną lampę błyskową LED, która pozwala uchwycić chwile warte zapamiętania nawet przy słabym oświetleniu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj