Recenzje

Recenzja kamery samochodowej Mio MI Vue C560

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kamera samochodowa Mio MiVue C560 jest pozycjonowana przez producenta jako produkt premium z tak zwanej średniej półki. To co ją wyróżnia to super szeroki kąt widzenia 150° oraz jasna przysłona f/1,8.

Mio MI Vue C560 – najważniejsze dane techniczne

Mio MiVue C560 - szerokokątny obiektyw
Mio MiVue C560 – szerokokątny obiektyw

Tradycyjnie zacznę już od danych technicznych kamery:

  • Wysokiej jakości Matryca: Sony premium STARVIS CMOS
  • Wideo nagrywane jest w Full HD 1080p (30fps)
  • Kąt widzenia: 150°
  • Przysłona: 1.8
  • Przekątna obrazu: 2 cale
  • Format pliku wideo: MP4 (H.264).
  • Bateria o pojemności 240mAh.
  • Obsługa kart pamięci microSD do 128 GB (class 10).

Wrażenia z użytkowania Mio MI Vue C560

Urządzenie jest bardzo poręczne i charakteryzuje się dobrym designem.

Kamera samochodowa Mio MiVue C560 Porównaj ceny
Mio MiVue C560 - podgląd menu
Mio MiVue C560 – podgląd menu

Obsługa kamery jest bardzo prosta i intuicyjna. Ustawienie wszystkiego czego potrzebowałem zajęło mi około 20 minut. A były to takie rzeczy jak: język polski interfejsu, godzina, jakość nagrywania obrazu (rozdzielczość) i czas trwania nagrania. Nie potrzebna jest nawet instrukcja obsługi.

Kolejny etap to zamontowanie kamery samochodowej Mio MI Vue C560 na szybie czołowej.  I tutaj wkracza ten duży kąt widzenia – 150°.

Mio MiVue C560 - szeroki kąt widzenia
Mio MiVue C560 – szeroki kąt widzenia

Kamery nie trzeba montować idealnie na środku szyby by mieć pewność, że wszystko będzie dobrze widoczne. Jest tutaj pole na lekki margines. W moim przypadku urządzenie było zamontowane bardziej z prawej strony szyby a i tam wszystko było w polu widzenia. Mam tutaj na myśli obszar od jednego do drugiego słupka A.

Dobra wiadomość jest taka, że przyssawka kamery jest bardzo mocna i dobrze trzyma się szyby. Ani razu nie odczepiła się.

Czytaj także: Jaką kamerę samochodową kupić? Ranking

Przykładowe nagrania wideo z Mio MI Vue C560

Część na którą wielu z Was czeka. Jak nagrywa Mio MI Vue C560? Producent szczególną uwagę zwraca na wysokiej klasy matrycę Sony StarvisTM CMOS. Matryca ma się charakteryzować nagrywanym obrazem z doskonałym kontrastem, jasną oraz bogatą kolorystyką niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i pory dnia.

Kamera samochodowa Mio MiVue C560 Zobacz ceny

Dzienna jazda

Poniżej przedstawiam nagranie z dziennej jazdy.

Jak widzicie, nie ma się czego przyczepić. Dzień był trochę pochmurny. Czasami słońce przedostawało się zza chmur no i jechałem trochę pod słońce.

Jazda nocą

Prawdziwy test każda kamera ma podczas nocnej jazdy. No to spójrzcie na poniższej nagranie. Tutaj będę miał dla Was kilka filmów.

Zwróćcie tutaj uwagę na ten szeroki kąt widzenia oraz jak dobrze widać obraz na jego krańcach. Spodziewałem się tutaj trochę rozmytego obrazu. Na tym nagraniu jest jazda po dobrze oświetlonej drodze. W niektórych momentach widać, że obraz jest trochę przepalony od świateł mijanych samochodów. Dostrzegliście pieszego idącego chodnikiem pod koniec nagrania?

Czytaj także: Jaka karta pamięci do kamery samochodowe (wideorejestratora)? Ranking

Drugi film, a dokładniej jego końcówka, przedstawia moment kiedy światła w samochodzie gasną i kamera momentalnie koryguje ustawienia światła!

Tego się nie spodziewałem i zostałem miło zaskoczony. Akcja od 1:20.

Kamera samochodowa Mio MiVue C560 Zobacz ceny

Mio MiVue C560 – cena i czy warto kupić?

Kamerę można dostać już od 349 zł. Czy jest to dobra cena? Tak. W cenie dostajemy produkt ze wysokiej klasy w cenie średniej półki. Bardzo dobra jakość obrazu no i ten szeroki kąt.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj