Njusy

mBank: Wypłaty BLIKiem z bankomatów będą płatne 2,5 zł od 4 czerwca 2024 roku. Poznaj szczegóły

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jako klient mBanku i wielki fan systemu płatności BLIK trochę się rozczarowałem poczynaniami tego pierwszego. Od czerwca 2024 roku wchodzić w życie będą nowe opłaty i prowizje tego podmiotu. Temat będzie dotyczył wypłat z bankomatów BLIKiem. A to oznacza dodatkowe opłaty.

Przejdźmy od razu do konkretów. Pozwolę sobie zacytować zmiany z nowych opłat mBanku.

Wprowadzamy opłatę za wypłatę gotówki BLIKIEM w bankomacie mBanku i Planet Cash w Polsce, jeśli wypłata jest poniżej wprowadzonego przez nas progu.

  • od 4 czerwca 2024 klienci mBanku będą płacić 2,5 zł za wypłaty z bankomatu BLIKiem poniżej 300 zł
  • od 4 czerwca 2024 klienci mBanku nie będą płacić prowizji za wypłaty powyżej 300 zł z bankomatów BLIKiem

Z kolei wypłaty BLIKiem z innych bankomatów będą obciążane kwotą 5 zł bez względu na wysokość wypłacanej kwoty. Warto tutaj dodać, że opłata nie będzie naliczana jeśli korzystamy z „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”. Opłaty dotyczą posiadaczy wszystkich kont.

Skończy się wypłacanie tzw. drobnych na czarną chwilę. Z mojej perspektywy zamiast wypłacać częściej po te 50 zł czy 100 zł, będę teraz wypłacał więcej za jednym razem.

Pamiętajcie by nosić ze sobą jakąś gotówkę, bo nie wiadomo kiedy się przyda. Gotówka, to też część EDC.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj