Poradniki

Jak zrobić darmowy przelew ekspresowy na telefon BLIK?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawialiście się może jak zrobić przelew ekspresowy z jednego konta na drugie i to w dodatku za darmo? Mój sposób, to pewnego rodzaju „obejście systemu” i sprawdza się idealnie gdy musimy zrobić komuś przelew na „już”.

W zależności od banku przelew ekspresowy kosztuje między 5 a 10 zł. Niby nie jest to tak dużo, ale jeśli musielibyśmy zrobić takich szybkich przelewów kilka, to będzie odczuwalne w naszej kieszeni. Dlatego nie będziemy zajmowali się typowymi, bankowymi szybkimi przelewami.

Z pomocą przychodzi nam BLIK

Nazwa BLIK jest adaptacją i reinterpretacją polskiego rzeczownika „blik”, oryginalnie pochodzącego od niemieckiego Blick – spojrzenie, rzut oka, mignięcie. W brzmieniu i zapisie jest podobna do istotnych dla marki pojęć „blisko”, „link” oraz „click”.

Darmowy przelew ekspresowy

Szczerze mówiąc, to nie wiem kiedy zrobiłem standardowy przelew do znajomego. Gdy trzeba oddać jakiś pieniądz za zakupy, składkę czy coś podobnego, to w grę wchodzi tylko i wyłącznie przelew ekspresowy na telefon BLIK.

Aby zrobić ekspresowy i darmowy przelew na telefon:

  • musimy mieć zintegrowany numer telefonu z BLIK
  • osoba do której chcemy przelać pieniądze też musi być w systemie BLIK
  • musimy posiadać konto w banku, który obsługuje przelewy BLIK.

Gdy wszystkie, powyższe punty są spełnione, to:

Szybki przelew na telefon BLIK (po lewej aplikacja bankowa PKO BP, po prawej mBank)
Szybki przelew na telefon BLIK (po lewej aplikacja bankowa PKO BP, po prawej mBank)
  1. logujemy się do aplikacji bankowej,
  2. wybieramy numer z książki telefonicznej lub wpisujemy ręcznie,
  3. wprowadzamy kwotę i zatwierdzamy.

Muszę przyznać, że teraz tylko tak wykonuję ekspresowe przelewy między kontami. Szczególnie przydatne gdy chcę żonie przelać.

Należy tylko pamiętać, że maksymalna kwota (limit) takiego przelewu na BLIK na telefon to 1000 zł i nie można go zmienić. Jeżeli chcemy przelać więcej pieniędzy, to trzeba będzie takie transakcje powtórzyć kilka razy.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj