Audio Recenzje

Recenzja bezprzewodowych słuchawek Bose NC Headphones 700 – WOW

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prawie zawsze uważałem, że te duże słuchawki – wokółuszne – nie są praktyczne. Po testach Bose NC Headphones 700 muszę przyznać, że zmieniłem moje stanowisko. Do tego ta redukcja szumów. To jest coś niesamowitego.

Na blogu jeśli recenzowałem słuchawki bezprzewodowe, to były nimi głównie te douszne i dokanałowe. Przez ostatni miesiąc miałem okazję testować wokółuszne słuchawki od Bose.

Są designerskie!

Muszę przyznać, że Bose Headphones wyglądają bardzo fajnie. Cała konstrukcja słuchawek wyróżnia na tle innych. Cały na pałąg, który trzyma muszle słuchawek jest owalny. Dodatkowo materiał z którego jest wykonany jest bardzo miły w dotyku (wypełnienie z pianki żelowej). Wyglądają na dość delikatne, ale to tylko pozory. Wszystko jest solidnie wykonane i wytrzymałe.

Dostępne są w trzech kolorach. Testowałem te w kolorze czarnym. Wydaje mi się, że te białe by robiły jeszcze lepszą robotę.

Dobrze leżą na głowie

Może to interesować kilka osób. Mam dużą głowę i do tego jeszcze noszę okulary. Słuchawki bardzo dobrze leżały mi na głowie. Nic mnie nie uciskało zaś uszy chowały się idealnie w muszlach.

Aby je sparować przez Bluetooth z telefonem potrzebujesz aplikacji Bose Music i założyć konto

Tak. To prawda. Słuchawki za prawie 2 tys. złotych i pierwsze łączenie przez Bluetooth musi odbyć się przez aplikację Bose Music. Jedynym plusem tej aplikacji jest to, że można szybko zapoznać się ze słuchawkami – co gdzie się znajduje, jak działa itp.

Sterowanie dotykowe na prawej muszli – rewelacja

Bardzo przypadła mi do gustu możliwość dotykowej kontroli słuchawek – przewijanie do przodu i tyłu, kontrola głośności i odbieranie połączeń telefonicznych. Dzięki temu nie musiałem często sięgać po telefon w każdym z tych przypadków.

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to czułość muszli pod względem zmiany głośności. Ta dotykowa część prawej muszli nie zawsze dobrze reagowała na pionowy ruch palcem. W efekcie głośność zmieniała się powoli.

Jak działa redukcja szumów (noise cancelling) Bose NC Headphones 700?

Nie będę ukrywał, że to były moje pierwsze słuchawki z tą technologią. Nie mam więc jakiegoś punktu odniesienia. Już wiem, że jakość redukcji w słuchawkach od Bose będzie stanowiło punkt odniesienia przy testach innych słuchawek.

W słuchawkach mamy do wyboru 11 poziomów tłumienia dźwięków z zewnątrz. Od zera, gdzie jest to zupełnie wyłączone po 10. W lewej muszli znajduje się przycisk za pomocą którego można przełączać się przez zapamiętane dwa poziomy. W sumie jest ich trzy (łącznie z „zerowym”). Wszystko za sprawą systemu składającego się z sześciu mikrofonów, które pozwalają regulować ilość dźwięków docierających do słuchacza z otoczenia.

Zapewne interesuje Was jak słuchawki radzą sobie przy redukcji szumów na najwyższym poziomie. Muszę przyznać, że jest to coś niesamowitego. Sprawdzałem to w kilku warunkach:

  • Metro. Dźwięki nadjeżdżającego taboru metra wygłuszały bardzo dobrze. Specjalnie stawałem na końcu wagonu, gdzie hałas jest szczególnie intensywny. Żeby było jeszcze trudniej, to wybierałem ten starszy skład gdzie hałas jest jeszcze większy.
  • Tramwaj. Tutaj podobnie jak w metrze. Hałas był niwelowany prawie całkowicie. Minimalne odgłosy dochodziły do moich uszu. Nawet jak stawałem blisko klimatyzacji i na przegubie. Mogłem skupić się na muzyce.
  • Ruchliwa ulica. Tutaj słuchawki Bose NC Headphones 700 poradziły sobie też bardzo dobrze.

Dodam jeszcze tylko, że odgłosy rozmawiających obok mnie osób też były bardzo dobrze tłumione. Miałem wrażenie jakby wszyscy stali znacznie dalej niż w rzeczywistości.

Rozmowy telefoniczne z Bose Headphones 700

Tutaj też słuchawki wypadają bardzo dobrze. Mój rozmówca słyszał mnie bardzo wyraźnie. Jeśli chodzi o hałas otoczenia, to spodziewałem się, że będą zbierać go całkiem sporo. Jakież było moje zdziwienie gdy mój rozmówca nie słyszał go tak dużo. Hasał otoczenia był mniej więcej na poziomie 30% mojego głosu.

Słuchawki od razu wziąłem na głęboką wodę. Ruchliwa ulica. Podczas testów na ulicy tych hałasów nie było tak dużo słychać. Mój głos był wyraźny i tylko blisko przejeżdżające auta trochę zakłócały rozmowę.

Jak brzmią Bose NC Headphones 700?

Jak wiecie z poprzednich recenzji słuchawek, to lubię poczuć trochę basów. W Bose nie ma ich dużo, a ten brak został zastąpiony środkiem. Po za tymi rzeczami wszystko jest dobrze.

Akumulator pozwala spokojnie słychać muzyki przez ponad 16 godzin na jednym ładowaniu. Producent w swoich materiałach podaje, że słuchawki wytrzymają do 20 godzin. Wszystko jednak zależy od poziomu głośności oraz tłumienia szumów.

Dodatkowe informacje techniczne o słuchawkach

  • Wersja Bluetooth: Bluetooth 5.0
  • Czas ładowania akumulatora: do 2,5 godzin
  • Czas szybkiego ładowania akumulatora: 15 min, co przekłada się na 3,5 godziny odtwarzania
  • Czas pracy akumulatora: do 20 godzin
  • Słuchawki ładujemy kablem USB-C.

Ile kosztują słuchawki Bose NC 700?

W oficjalnym sklepie Bose, może je kupić za 1799 złotych. W innych miejscach cena jest trochę niższa.

Bose Headphones 700 Porównaj na Ceneo

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 3

  1. Posiadam Bose quietcomfort 35 ii również z systemem tłumienia i jak dla mnie jakoć to kosmos a są tylko tam są 2 poziomy. Tak więc te muszą być i poziom wyżej. Naprawdę solidny sprzęt.

Skomentuj