Poradniki

Co zrobić gdy mamy zapchany długopis 3D?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak wiecie lubię się dzielić poradami na temat elektroniki użytkowej. A najlepsze są takie, które są życiowe. Dzisiaj padło na długopis 3D, a dokładniej zapchanie go. W tym poradniku dowiesz się co trzeba zrobić gdy zapchał się nam długopis 3D.

Szczerze mówiąc, to nie sądziłem, że może tutaj stać się coś poważnego. Wszak działanie tego urządzenia jest proste. Nagrzewa się dysza, mała rolka podaje wkład, który następnie się topi i mamy chwilę by zrobić coś ciekawego z długopisu 3D. Jeśli chodzi zapchanie się tego urządzenia, to może to się stać w dwóch przypadkach (takie dotychczas miałem):

1. Dysza, z której wychodzi wkład zapchał się lub zakleił

Tutaj sprawa jest dość prosta. Możemy próbować zdrapać nadmiar wyschniętego wkładu by nie uszkodzić dyszy. Wersja łatwiejsza to włączenie długopisu, poczekanie aż dysza będzie lekko gorąca i wtedy próbuje zdrapać wkład. Moje córki nie mają z tym żadnego problemu.

2. Dziurka w długopisie do której wchodzi wkład zapchała się

W tym przypadku jest już trochę gorzej. Kilka dni temu córka przyszła do mnie z tym problemem oznajmiając, że wkład nie wychodzi. Pokazała mi lekko wygięty, drugi wkład, którym próbowała przepchać zapchany długopis 3D. W tej sytuacji musiałem wkroczyć ja, cały na biało.

Na szczęście mam drugi drugi długopis 3D – 3Doodler Create. Urządzenie zdecydowanie dla dorosłych. Zaletą tego zestawu jest dołączony drucik o długości ok. 20 cm. Jakby producent wiedział, że ten konkretny model będzie się zapychał. Dzięki temu drucikowi byłem w stanie przepchnąć wkład przez duszę.

Czytaj także: Jaki długopis 3d dla dziecka?

Jeżeli nie macie takiego długiego i cienkiego drucika, to trzeba będzie poszukać czegoś podobnego. Wydaje mi się, że może tutaj pomóc drewniany patyczek na szaszłyki – ma odpowiednią długość. Trzeba tylko uważać, by nie połamał się od nacisku.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj