Karty pamięci Poradniki

Dlaczego kamera samochodowa nie widzi karty microSD?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilka dni temu miałem problem z jedną kamerą samochodową, która nie widziała karty microSD. A może to był problem karty microSD z kamerą? W każdym razie udało mi się go rozwiązać i chcę się podzielić jak analizowałem problem i jak go naprawiłem.

Problem w którym wideorejestrator nie widzi karty, to raczej problem z tych łatwiejszych z jakim możemy się spotkać. Paradoksalnie problem jest prosty do identyfikacji i naprawy.

Mój konkretny przypadek dotyczył kamerki, która wyświetlała komunikat, że „nie można sformatować karty”. Większość urządzeń po włożeniu nowej karty lub takiej, które było w innej kamerce stara się ją sformatować. I tak było w moim przypadku. Jednak skończyło się problemem.

Jeśli karta microSD nie jest widziana przez kamerę samochodową, to:

  • przełóż niedziałającą kartę do innej kamery samochodowej czy urządzenia – dzięki temu upewnimy się karta, że z kartą jest wszystko OK lub nie.
  • włóż inną kartę microSD do swojego wideorejestratora – to z kolei pozwoli nam określić czy problemem jest sama kamera. Jeżeli inna karta będzie działać, to jest dobrze. W przepiwnym wypadku można domyślać się, że coś się stało z gniazdem na kartę microSD.
  • opcjonalnie można dla pewności przeczyścić styki w gnieździe na kartę microSD.

W wielu przypadkach druga opcja powinna nam dać już rozwiązanie – czyli problemy z odczytem samej karty microSD przez kamerę. Jest to częsty problem.

Czytaj także: Jaka karta do wideorejestratora?

W moim przypadku okazało się, że karta której chciałem użyć była już za stara. Wymiana karty na nową rozwiązało problem i wszystko zaczęło funkcjonować poprawnie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj