Ciekawostki technologiczne

Co potrafi nowoczesne oprogramowanie wagowe? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy to prawda, że nowoczesny program wagowy może znacząco wpłynąć na usprawnienie funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa? Owszem. W tym artykule opowiemy Ci, co potrafi taki dedykowany software oraz dlaczego warto w niego zainwestować!

Jak działa dobry program do wagi samochodowej?

Przede wszystkim w sposób kompleksowy. Nie jest to dedykowane narzędzie tylko i wyłącznie dla firm, które działają w branży spedycji. Skorzystają też firmy, które magazynują wybrane produkty oraz właściciele hal przeładunkowych oraz firmy produkcyjne. To tylko niektóre z potencjalnych zastosowań.

Warto zwrócić też uwagę na to, że w gronie firm, gdzie program do wagi samochodowej może się świetnie sprawdzić, są służby komunalne wybranych miast oraz działalności prywatne, które świadczą tego typu usługi.

Szacuje się, że w Polsce działa niespełna 150 tysięcy firm, których jedną z głównych osi działania jest transport. Wszystkie te podmioty skorzystają na wdrożeniu nowoczesnego oprogramowania wagowego, jakie oferuje GS Software.

O potencjale, jaki drzemie w polskiej branży transportowej doskonale świadczy też to, że nasze rodzime firmy każdego roku przenoszą towary o wartości zbliżonej aż do 350 miliardów tonokilometrów. Polscy spedytorzy są też jednymi z liderów na rynku europejskim – praca na takim profesjonalnym oprogramowaniu z pewnością pomoże im pracować jeszcze efektywniej.

Program do wagi samochodowej na 2024 rok – jakie funkcje są kluczowe?

Dobrze byłoby, gdyby oprogramowanie jednocześnie oferowało uniwersalny, dobrze działający interfejs, który będzie intuicyjny dla operatora, ale jednocześnie rozbudowany, łatwy do personalizacji i pozwoli na szybką personalizację.

W gronie tych kluczowych rozwiązań, które z pewnością przydają się w wielu firmach, które zamierzają zainwestować w oprogramowanie wagowe, warto wskazać na:

  • zgodność z BDO,
  • uniwersalność, która pozwoli na zastosowanie narzędzia przez firmy działające w wielu różnych segmentach rynku: od magazynów, po podmioty, które utylizują odpady lub wybrane grupy nieczystości,
  • kompatybilność z jak największą liczbą wag dostępnych na rynku,
  • wsparcie dla wielu dodatkowych modułów, np. tych, które ułatwią pracę menedżerom lub np. księgowości.

Dobrze byłoby też, gdyby aplikacja, jaką wybierzemy, nie miała zbyt dużych wymagań technicznych. Przykładowo oprogramowanie wagowe od GS Software działa płynnie nawet na urządzeniach, które napędzają procesory z rodziny Intel Core i3 (8. gen), 4 GB pamięci RAM i Windows 10.

Jakie dodatkowe funkcje, które pomogą w pracy w firmie, warto docenić?

Dobrze byłoby, gdyby takie oprogramowanie pomagało też w codziennym zarządzeniu transportami. W gronie rozwiązań, które z pewnością docenią osoby zajmujące się spedycją, warto wskazać na liczbę kopii wydruków, format papieru czy rodzaj wydruku, by pracownik mógł zdecydować, czy ten ma być w formie graficznej lub tekstowej.

Jeśli firma korzysta z kilku różnych aplikacji, to z pewnością przyda się wsparcie dla eksportowania plików w popularnych formatach, np. csv. Atutem będą też personalizowane panele służące do wprowadzania danych, które można dopasować do potrzeb firmy, podając tam np. numer rejestracyjny auta, które przewozi towar lub informacje o produkcie.

Wszystkie te funkcje, a także szereg innych, świetnych rozwiązań, które pomogą Twojej firmie w usprawnieniu działania całego łańcucha dostaw oferuje oprogramowanie od GS Software.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj