Njusy

Nietypowa praca na Islandii – oferują 40 tys. zł za tydzień surfowania w sieci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Twórcy norweskiej przeglądarki ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najfajniejszą pracę na świecie: poszukują Tabfulness Guru, który będzie surfował po Internecie z samotnej wyspy u wybrzeży Islandii i za tą przyjemność otrzyma 10 tys. dolarów za tydzień pracy. Możliwe jest także zabranie ze sobą osoby towarzyszącej.

Opera zapewnia przelot do Reykjavíku oraz transport na wyspę dla dwóch osób. Norweska firma gwarantuje także wyżywienie oraz utrzymanie na miejscu, jak i zapewnienie niezbędnych narzędzi do pracy.

Skandynawowie praktykują hygge – sposób życia promujący wygodę, przytulność oraz błogostan, zarówno ze sobą, jak i z innymi. Opera przełożyła tę filozofię na interakcje z kartami przeglądarki – a wszystko dzięki inspiracji, jaką firma czerpie od swojego Guru Tabfulness.

Valgardur Hlöðversson, obecny Guru Tabfulness Opery, spędził siedem lat na Bjarnarey – bezludnej wyspie wulkanicznej u wybrzeży Islandii – m.in. poprzez codzienną medytację badając sposób przełożenia filozofii hygge na przeglądanie Internetu. Hlöðversson regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami z zespołami Opery w Oslo, we Wrocławiu i w Szwecji. Właśnie z inspiracji Guru zrodził się pomysł Tabs Islands (wysp kart), innowacyjnego i intuicyjnego sposobu grupowania kart w przeglądarce Opera.

Przez długi czas zastanawiałem się nad najważniejszymi egzystencjalnymi kwestiami: dlaczego się rodzimy? Gdzie trafiamy gdy umieramy? Jak ogarnąć możliwie najwięcej kart w przeglądarce? Dzięki Operze osiągnąłem harmonię zarówno w świecie cyfrowym, jak i metafizycznym, ale teraz potrzebuję małej zmiany i kogoś, kto przejmie na tydzień rolę Guru Tabfulness. Valgardur Hlöðversson

Na czas nieobecności Hlöðverssona Opera szuka jego następcy. Zgłoszenia będą przyjmowane od dziś do 25 lutego na specjalnej stronie internetowej. Kandydat lub kandydatka, która wygra, otrzyma 10 tys. dolarów amerykańskich (ok. 40 tys. złotych) za tydzień przeglądania Internetu na Bjarnarey – małej wyspie o powierzchni 0,32 km² należącej do archipelagu Vestmannaeyjar na południu Islandii.

Stale potrzebujemy inspiracji, i to ty możesz zostać naszym następnym Guru. Jeśli odpowiada Ci dieta bazująca na chrupkim pieczywie i oleju rybnym, lubisz jak zimny wiatr wieje Ci w twarz, a towarzystwo samych owiec nie będzie problemem, a wszystko w trakcie surfowania po sieci i dążenia do osiągnięcia stanu wyższej świadomości Tabfulness – aplikuj już dziś. Joanna Czajka, Product Director w Operze, która szefuje zespołowi, który stale szuka inspiracji u Guru

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj