Ciekawostki technologiczne Samochody elektryczne

Papież Franciszek poświęcił bolid Formuły E

Pinterest LinkedIn Tumblr

Papież Franciszek w swoich rezydencjach gości różne osoby m.in. polityków czy pielgrzymów z różnych zakątków świata. W ubiegłą środę gościł zawodników i szefów Formuły E.

W ostatni weekend na ulicach Rzymu odbyły się wyścigi E-Prix Formuły E. Przed samymi zawodami niektórzy kierowcy, założyciele Formuły E oraz członkowie ekip udali się z prywatną wizytą do papieża Franciszka w jego rezydencji w Santa Marta. Oprócz samej audiencji i pamiątkowych zdjęć papież pobłogosławił jeden z bolidów Formuły E (patrz zdjęcie tytułowe).

Cieszę się, że papież przyjmuje takich gości i tym samym propaguje ideę samochodów elektrycznych. Formuła E jest dość specyficzną branżą, bo tutaj samochody jak i same silniki elektryczne są zajeżdżane do maksimum.

Formuła E składa się z 10 drużyn i 20 kierowców. Wyścigi odbywają się w 10 miastach na pięciu kontynentach. Mistrzostwa w Formule E trwają 7 miesięcy. Formuła E ma też pomagać rozwijać i testować elektryczne samochody.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj