Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne Samochody elektryczne

Papież Franciszek poświęcił bolid Formuły E

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Papież Franciszek w swoich rezydencjach gości różne osoby m.in. polityków czy pielgrzymów z różnych zakątków świata. W ubiegłą środę gościł zawodników i szefów Formuły E.

W ostatni weekend na ulicach Rzymu odbyły się wyścigi E-Prix Formuły E. Przed samymi zawodami niektórzy kierowcy, założyciele Formuły E oraz członkowie ekip udali się z prywatną wizytą do papieża Franciszka w jego rezydencji w Santa Marta. Oprócz samej audiencji i pamiątkowych zdjęć papież pobłogosławił jeden z bolidów Formuły E (patrz zdjęcie tytułowe).

Cieszę się, że papież przyjmuje takich gości i tym samym propaguje ideę samochodów elektrycznych. Formuła E jest dość specyficzną branżą, bo tutaj samochody jak i same silniki elektryczne są zajeżdżane do maksimum.

Formuła E składa się z 10 drużyn i 20 kierowców. Wyścigi odbywają się w 10 miastach na pięciu kontynentach. Mistrzostwa w Formule E trwają 7 miesięcy. Formuła E ma też pomagać rozwijać i testować elektryczne samochody.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj