Ciekawostki technologiczne

Panasonic stworzył odkurzacz do wyciągania słuchawek z torów kolejowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Japonia to dość osobliwy kraj. Kolejnym dowodem na to jest współpraca Japońskich Kolei (JR East) z firmą Panasonic, której celem jest rozwiązać całkiem poważny problem użytkowników słuchawek bezprzewodowych – true wireless.

Okazuje się, że prawdziwą plagą w Japonii jest gubienie słuchawek bezprzewodowych. Szczególnie „ulubionym” miejscem są perony kolejowe. Osoby podróżujące najczęściej gubią swoje słuchawki podczas wchodzenia i wychodzenia z pociągu. Zdarzają się też przypadki, że słuchawki wypadają podczas czekania na pociąg. Podejrzewam, że głównym winowajcą takiego stanu rzeczy są maseczki. Widzę to po sobie. Odkąd zostałem zmuszony do ich noszenia, moje AirPodsy zaczęły mi wypadać z uszu.

Czas na liczby – 950 przypadków w 3 miesiące

Według East Japan Railway, znanego lepiej pod nazwą JR East, w okresie od lipca do września na 78 stacjach w rejonie Tokio było około 950 przypadków upuszczenia słuchawek na tory kolejowe. Jest to prawie jedna czwarta wszystkich przedmiotów jakie są upuszczane na tory.

Materiał filmowych z japońskiej telewizji opisujące ten problem:

Panasonic przybywa na pomoc

Firma Panasonic stworzyła urządzenie na wzór odkurzacza, który wyciąga tego typu urządzenia z torów kolejowych jak ich bliskiego otoczenia (np. żwir czy kamienie). Urządzenie wygląda jak na poniższym obrazku.

Do tej pory pracownicy kolei używali zwykłego chwytaka ale ciężko wybierało się nim małe rzeczy do których należą słuchawki. Dzięki „odkurzaczowi” od Panasonica tego typu czynność jest znacznie szybsza. Testy trwają na stacji Ikebukuro i wyglądają bardzo obiecująco.

Źródło: The Japan Times

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj