Ciekawostki naukowe Zdrowie

Dostęp do darmowych gier lekarstwem na przestrzeganie narodowej kwarantanny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wielka Brytania jest na narodowej kwarantannie – czyli lockdownie. Okazuje się, że jest pewna grupa osób która nie przestrzega zasad. Stąd pomysł, by tej grupie populacji dać dostęp do darmowych gier (i nie tylko) aby zachęć do pozostania w domu.

Scientific Advisory Group for Emergency (SAGE) ostrzega brytyjski rząd, że osoby w wieku od 18 do 29 lat nie przestrzegają nowych zasad związanych z pandemią koronawirusa. Główny powód takiego stanu rzeczy, to brak zaufania do rządzących.

Aby przeciwdziałać takiemu stanu rzeczy, ta sama grupa zaproponowała rozwiązanie. Pomysł jest taki by młode osoby dostały dostęp do gier, zwrot kosztów za korzystanie z internetu czy platform streamingowych. Ma to być forma zachęty by zostać w domu w izolacji. Po za tym specjaliści uważają, że ta grupa osób woli być wynagradzana za swoje działania niż zastraszana konsekwencjami za ich brak przestrzegania.

Jest jeszcze jeden ważny powód dla którego takie rozdawnictwo może mieć sens. Otóż młodo osoby w mniejszych stopniu korzystają z zasiłków chorobowych.

Ciekawe jest jeszcze to, że wspomniane rozwiązanie nie podaje szczegółów jak miałoby to rozdawnictwo wyglądać. Dodam tylko, że przecież są darmowe gry (w. tym gry online) dostępne np. na smartfony w tak zwanym planie freemium.

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z całym raportem grupy SAGE, to znajduje się on tutaj.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj