Ciekawostki technologiczne

We Francji kupisz iPhone 13 ze słuchawkami w zestawie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy wiecie, ale we Francji jest specjalne prawo, które nakazuje producentom telefonów komórkowych dołączać zestawy słuchawkowe. Oczywiście Apple musiało się dostosować do tego prawa.

A dlaczego w opakowaniu telefonu musi znajdować się przewodowy zestaw słuchawkowy? Francuzi mają obawy co do negatywnego wpływu fal elektromagnetycznych na nasz mózg. Oczywiście te obawy są słuszne. Na łamach bloga opisywałem badania naukowe, które pokazywały realny, negatywny wpływ urządzeń elektronicznych na mózgi dzieci.

Właśnie z tego powodu, na terenie Francji (tylko i wyłącznie), każdy producent jest zobligowany do sprzedawania telefonu wraz z zestawem przewodowych słuchawek. W przypadku Apple są to słuchawki EarPods.

Apple od dłuższego czasu sprzedaje odchudzone pudełka. Znajdziemy w nich już tylko kabel z przejściówką. Wszystko z obawy o środowisko oraz emisję CO2. Z jednej strony jest ochrona środowiska a z drugiej strony firma chwali się, że dzięki mniejszym pudełkom można więcej telefonów zmieścić w jednym transporcie.

Źródło: Apple.com/fr

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj