Ciekawostki technologiczne Njusy

Apple AirTagi pokazały jak odzyskać zagubiony bagaż na lotnisku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj mam dla was dobrą historię związaną z AirTagami. Tym razem pomogły one odnaleźć zagubiony bagaż, którego linie lotnicze nie chciały za bardzo szukać.

Jak pamiętacie, jakiś czas temu pisałem o wykorzystywaniu AirTagów przez złodziei samochodowych w Kanadzie. Sytuacja jest zupełnie inna i pokazuje jak w praktyce powinno się korzystać z tych urządzeń.

Osoby, które nie wiedzą czym są AirTagi od Apple, to szybko przypomnę, że są to małe urządzenia (na zdjęciu), które można śledzić w swoim iPhone (trzeba mieć konto w iCloud).

Historia Elliota Sharoda mogła skończyć się jak wiele podobnych – czyli zgubionym bagażem na lotniku. Na szczęście nasz bohater był wyposażony w trzy małe gadżety z logiem nadgryzionego jabłka, które umieścił w każdej torbie po jednym. Podczas powrotu ze swojego ślubu w RPA do Dublina zauważył, że jego bagaże zniknęły.

Linie lotnicze którymi podróżować nie kwapiły się za bardzo w poszukiwaniach zgubionych bagaży. Z kolei Elliot śledzić swoje bagaże dzięki AirTagom. Gdy stracił cierpliwość postanowił użyć Twittera by zmotywować przewoźnika Aer Lingus. Trzeba przyznać, że zrobił to całkiem profesjonalnie – nagrał wideo z prezentacją co się działo z jego bagażami. Na filmie znajduje się chronologiczna relacja z miejsc, w których przebywały bagaże.

Doszło do tego, że sprawą zainteresowała się telewizja CNN, która opisała tą historię. Efekt końcowy był taki, że bagaże udało się odzyskać. Wszystko za sprawą trzech, małych AirTagów.

Jak widzicie AirTagi mogą być idealnym narzędziem do zwiększania szans w tego typu sprawach.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj