Informacje prasowe Programowanie

Naucz się Javy i pomóż Ukraińcom zdobyć nowy zawód – Inicjatywa społeczna CodeGym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wojna na pełną skalę na kontynencie europejskim dotknęła wszystkich w ten czy inny sposób, ale to Ukraina jest tą, która otrzymała główny cios.

My, ukraiński startup CodeGym, działamy na polu międzynarodowym, więc nasza firma przetrwała i nadal wykonuje swoją pracę w warunkach wojny. Jednak nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Ogromna liczba naszych rodaków straciła pracę, a wiele firm zbankrutowało. Już 53% Ukraińców straciło pracę, a ponad 4,5 miliona zostało zmuszonych do opuszczenia Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji.

Tuż przed wojną pracowałem nad przeniesieniem naszej firmy, zajmującej się barwieniem wyrobów metalowych, z Kijowa na Zakarpacie. 23 lutego zakończyliśmy przenoszenie i byliśmy gotowi do rozpoczęcia nowego projektu. Planowaliśmy wyremontować kolejkę linową. Niestety, 24 lutego wybuchła wojna. Pod koniec pierwszego dnia pracy ja i mój dyrektor zrozumieliśmy, że nie mamy już pracy. Moim celem na rok 2022 było rozpoczęcie kursu programowania. Ale wojna zrujnowała wszystkie moje plany. Teraz wszystkie pieniądze, które zaoszczędziłem na edukacji, służą mi jako budżet na przetrwanie”. Mykyta z Kijowa na Ukrainie

Takich ludzi jest na Ukrainie bardzo wielu.

Wiemy lepiej niż ktokolwiek inny, że Ukraińcy nie chcą być uchodźcami. Chcą pracować, pomagać w walce, a po zwycięstwie wrócić do domu i odbudować Ukrainę. Wiele osób jest gotowych do zmiany zawodu, a zawód programisty Java jest obecnie bardzo poszukiwany.

CodeGym, czyli pomoc w zmianie zawodu

CodeGym zawsze był projektem nastawionym przede wszystkim na zmianę zawodu. Dlatego właśnie uruchamiamy specjalny program donation CodeGym dla naszych obecnych i przyszłych studentów z różnych krajów. Osoby, które planują uczyć się Javy i zdecydują się na zakup subskrypcji CodeGym, tym samym automatycznie przekażą dwie subskrypcje mieszkańcom Ukrainy, którzy chcą się uczyć.

Jeśli dana osoba ma już miesięczną subskrypcję CodeGym, może ją przedłużyć poprzez ten program donation, zapewniając tę samą ograniczoną czasowo subskrypcję dwóm zainteresowanym Ukraińcom.

CodeGym - promocja na zakup subskrypcji i pomoc Ukraińcom
CodeGym – promocja na zakup subskrypcji i pomoc Ukraińcom

Subskrypcje otrzymają osoby wewnętrznie przesiedlone, uchodźcy oraz Ukraińcy, którzy stracili pracę w różnych częściach kraju, także tam, gdzie toczą się działania wojenne.

Zostajemy w naszym kraju i nadal będziemy robić to, co robimy najlepiej – uczyć ludzi programowania. Z Państwa pomocą możemy dać 5 tys. bezrobotnych Ukraińców szansę na rozpoczęcie budowania swojej przyszłej kariery zawodowej. Mam szczerą nadzieję, że nasi nowi studenci wykorzystają zdobyte umiejętności w pokojowej Ukrainie, i to już niedługo. Alex Yelenevych, współzałożyciel, Chief Marketing/Product Officer w CodeGym

Ci, którzy nie planują uczyć się Javy, ale chcą pomóc Ukraińcom w znalezieniu nowego zawodu, mogą przekazać subskrypcję, klikając na specjalny link: https://landing.codegym.cc/pl/donation.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj