Ciekawostki technologiczne Njusy

Jaki telefon ma Bill Gates? Cały czas ten sam model

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawialiście się jakich telefonów używają jedni z najbardziej wpływowych ludzi na świecie? Dzisiaj powiem jakiego telefonu używa jeden z najbogatszych ludzi na świecie – Bill Gates.

Billa Gatesa nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. To założyciel firmy Microsoft. Były CEO firmy MS co roku zakłada AMA (ang. Ask Me Anything – spytaj mnie o cokolwiek) na serwisie Reddit. W tym roku padło ciekawe pytanie o sprzęt jakiego używa (a dokładniej telefon).

Okazuje się, że Bill Gates używa telefonu Samsung Galaxy Z Fold 4. Poniżej przedstawiam przetłumaczoną wersję odpowiedzi na pytanie użytkownika 1oarecare o telefon codziennego użytku.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Mam Samsunga Fold 4, którego prezes Samsunga (JY Lee) podarował mi, gdy spotkałem się z nim w Korei Południowej. Używam na nim Outlooka i wielu innych programów Microsoftu. Rozmiar ekranu sprawia, że nie używam tabletu, a jedynie telefonu i mojego przenośnego komputera PC. Microsoft angażuje mnie w niektóre badania i plany produktowe. Bardzo lubię pracować z Satyą i jego zespołami. Mój stacjonarny PC to Windows Surface Studio, który jest świetny. Uwielbiam też tablicę Surface Hub i mamy ich sporo w biurze.

Muszę przyznać, że byłem pewien, że telefonem pierwszego wyboru będzie sprzęt marki Apple. Co ciekawe, jest to drugi jego telefon z tej serii. Podejrzewam, że może chodzić tutaj o całkiem sporych rozmiarów ekran.

Jeśli interesuje Was bardziej temat AMA w którym brał udział (szczepionki, klimat, itp.) były szef Microsoftu, to zapraszam pod ten link.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj