Ciekawostki technologiczne Google Njusy

Wpisz w Google: „nasa dart” i zobacz co się stanie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy śledzicie najnowsze informacje ze świata kosmosu i technologii, ale kilka dni temu odbyła się próba obrony naszej planety w kosmosie. NASA postanowiła sprawdzić czy uda się zmienić trajektorię asteroidy.

Aby zrobić to, NASA wystrzeliła rakietę o nazwie Dart (ang. grot, strzałka), która uderzyła we wspomnianą asteroidę. Celem uderzenia było sprawdzenie na ile zmieni się trasa lotu. Efekt tego uderzenia ma być widoczny na przestrzeni kilku lat.

Wyniki tego eksperymentu, który udał się, ma pokazać na ile skuteczna może być taka formy obrony planetarnej przed uderzeniem dużych obiektów w naszą planetę. Jeżeli oglądaliście film Armageddon, to wiecie o czym mówię.

I teraz do meritum. Google i NASA postanowiły świętować to wydarzenie. Jeżeli lubicie efekty w tej wyszukiwarce, to zachęcam do wpisania hasła: NASA dart i zobaczyć co się stanie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj