Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne Google Njusy

Wpisz w Google: „nasa dart” i zobacz co się stanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy śledzicie najnowsze informacje ze świata kosmosu i technologii, ale kilka dni temu odbyła się próba obrony naszej planety w kosmosie. NASA postanowiła sprawdzić czy uda się zmienić trajektorię asteroidy.

Aby zrobić to, NASA wystrzeliła rakietę o nazwie Dart (ang. grot, strzałka), która uderzyła we wspomnianą asteroidę. Celem uderzenia było sprawdzenie na ile zmieni się trasa lotu. Efekt tego uderzenia ma być widoczny na przestrzeni kilku lat.

Wyniki tego eksperymentu, który udał się, ma pokazać na ile skuteczna może być taka formy obrony planetarnej przed uderzeniem dużych obiektów w naszą planetę. Jeżeli oglądaliście film Armageddon, to wiecie o czym mówię.

I teraz do meritum. Google i NASA postanowiły świętować to wydarzenie. Jeżeli lubicie efekty w tej wyszukiwarce, to zachęcam do wpisania hasła: NASA dart i zobaczyć co się stanie.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj